Lví zátoka s vůní Provence

abstract

Marseille/ Calanques/ Cassis/ Saint Tropez/ Cannes/ Marguerita/ Vallauris/ Biot/ Antibes/ Nice/ St. Paul de Vence/ Vence/ Gourdon/ Monaco/ Éze/ Grand Canon du Verdon/ Grasse

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Nice, odjezd do Marseille – město, jehož základy položili Řekové již v 7. stol. př. Kr., obchodní brána zboží z Orientu na přelomu letopočtu, druhé největší město Francie a nejdůležitější přístav, Notre Dame de la Garde, starý přístav s rybími trhy…, okružní jízda městem, transfer do hotelu, ubytování, fakultativně večeře.

2. den: Po snídani prohlídka Starého přístavu v Marseille, vyjížďka lodí na ostrov d´If s pevností, odpoledne přejezd úchvatným pobřežím Calanques s bílými až 400 metrů vysokými útesy nad hlubokými zátokami s tyrkysovým mořem, zastávka v Cassis – malém kouzelném rybářském přístavu, zastávka v Saint Tropez k prohlídce „četnického“ městečka a přístavu, volno, odjezd na ubytování v oblasti Cannes, fakultativně večeře.

3. den: Po snídani prohlídka Cannes – města proslulého svými plážemi a filmovým festivalem, ale i pompézními pobřežními bulváry, výlet lodí na ostrov Marguerita, volno, odjezd do Vallauris a Biotu – návštěva typických provensálských městeček s osobitým půvabem kraje, který odnepaměti přitahoval řadu umělců a řemeslníků. Odjezd do Antibes – původně řecká osada je dnes jachtařským centrem s řadou památek – zámek Grimaldiů z 12. stol. s prvním stálým Picassovo muzeem, pevnost Saint André…, volno, návrat na ubytování, fakultativně večeře.

4. den: Po snídani odjezd do Nice – města přitahujícího odnepaměti svým příznivým klimatem a subtropickou vegetací, prohlídka města – Anglická promenáda, Staré město, rybí a květinový trh, odjezd do St. Paul de Vence – nejslavnější a nejnavštěvovanější městečko oblasti, původně pevnost s hradbami s úžasným rozhledem na okolní krajinu, řada památek z 12., 16. a 17. století, odjezd do Vence, které bývalo ve středověku centrem náboženství, dnes s řadou památek – katedrála s římským sarkofágem z 5. stol., Staré město s hradbami a městskou branou ze 13. století, Růžencová kaple…, odjezd do Gourdon – městečka se starobylými domy kolem hradu Gourdon ze 13. století s terasovými zahradami, návrat na ubytování, fakultativně večeře.

5. den: Po snídani odjezd do Monaca – prohlídka úchvatného města monackého knížectví rodiny Grimaldiů s průvodcem – mj. knížecí palác, kasino, oceánografické muzeum, přístav, volno… Odjezd do Éze – prohlídka starobylého městečka vysoko nad mořem, odjezd na ubytování, fakultativně večeře.

6. den: Po snídani odjezd na Grand Canyon na řece Verdon – jedinečné přírodní scenérie říčky na dně až 700 metrů hlubokého kaňonu, odjezd do Grasse – zastávka v městečku obklopeném levandulovými poli, centru světové kosmetiky – prohlídka starého města. Odjezd na ubytování do oblasti Cannes, fakultativně večeře.

7. den: Po snídani odjezd do Antibes – odpočinkový den – individuální volno s možností koupání v moři nebo k individuální návštěvě vyhlášeného aquaparku Marineland, v pozdním odpoledni odjezd z Antibes na ubytování, fakultativně večeře.

8. den: Po snídani transfer na letiště a odlet do Prahy.

Informace

Fakultativní služby:
– příplatek za jednolůžkový pokoj 5.790,- Kč
– 7 večeří 4.390,- Kč
– příplatek za přední místa v autokaru (řady 2 – 4) 250,- Kč

Informace:
Změna programu vyhrazena.
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 25 osob.

Cena nezahrnuje:
– vstupy do památkových objektů a parků

Cena zahrnuje

– leteckou dopravu Praha – Nice – Praha včetně tax a příplatků
– dopravu autokarem dle programu zájezdu
– 7 noclehů s kontinentálními snídaněmi v hotelech*** (dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím) – průvodce
výlet lodí na ostrov d´If
– výlet lodí na ostrov Marguerita

– pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Tipy pro správnou volbu

– bohatý program
– výhodná cena

Zjistit termíny a ceny

Zájezdy 2023...