Nejkrásnější místa Islandu

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do Keflavíku, transfer do Reykjavíku, následuje prohlídka Reykjavíku (kostel Hallgriímskirjá, radnice, plastika lodi Vikingů). Dále možnost návštěvy termálního bazénu, botanické zahrady či lodního výletu za velrybami. Nocleh.
2. den: Výlet po trase „Zlatého islandského trojúhelníku“ povede do geotermální oblasti gejzírů s úchvatnou podívanou na famózní gejzír Strokkur a k vodopádům Gullfoss, považovaným za nejkrásnější na ostrově. Procházka romantickou krajinou v NP Tingvellir, kde byl v r. 930 založen první demokratický parlament světa.
3. den: V celodenním výletu na jižní pobřeží Islandu nebudou chybět vodopády Seljalandsfoss a Skógafoss, možnost návštěvy muzea Skogar Waterfall, procházka po tajuplné černé pláži Reynisfjara s kamennými útesy a úchvatný pohled na Atlantik a ledovce u nejjižnějšího mysu Islandu – útesů Dyrhólaey. Zastávka v městečku Vík. Návrat do Reykjavíku.
4. den: Volno v Reykjavíku, možnost individuální prohlídky města či návštěva termálních lázní, botanické zahrady či lodního výletu za velrybami. Vpodvečer odjezd na letiště. Odlet.
5. den: Přílet do Prahy.

Informace

Minimální počet účastníků je 25 osob. Cena nezahrnuje vstupy do objektů, přírodních a kulturních památek.  Změna programu dle aktuální situace vyhrazena např. s ohledem na počasí.

Cena zahrnuje

leteckou dopravu z Prahy do Keflavíku a zpět v turistické třídě včetně tax a příplatků 
3 noclehy v hotelu*** se snídaní
česky hovořícího průvodce
dopravu dle programu
pojištění dle zák. 159/199

Cena nezahrnuje: vstupy

Fakultativní služby: 
příplatek za jednolůžkový pokoj 5990,- Kč 

Zjistit termíny a ceny

Zájezdy 2023...