Nejkrásnější Místa Transylvánských Alp

Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy v odpoledních hodinách do Bukurešti, transfer do hotelu v Sinaii, ubytování, večeře, nocleh.
2. den: Po snídani odjezd do Transylvánie, návštěva neorenesančního zámku Peleš rumunského krále Karla I. Odjezd do Sighisoary, cestou ochutnávka místního sýra, vesnice Rupea – zastávka u hradu na vrcholu hory, vesnice Saschitz s opevněným kostelem a samostatnou hodinovou věží (UNESCO). Příjezd do Sighisoary (UNESCO) a krátká procházka historickým centrem města opevněného hradbami, jedno z nejhezčích míst v Rumunsku. Citadela s orlojovou věží, katedrála, Drákulův dům… Odjezd k návštěvě Biertanu (UNESCO) – vesnice založená Sasy ve 12. st. s kostelem opevněným proti osmanským nájezdníkům. Zastávka k ochutnávce místního vína a odjezd na ubytování, večeře, nocleh v hotelu.
3. den: Po snídani pokračování v cestě Transylvánií. Turda – zastávka ve městě proslaveném svými solnými doly, Alba Carolina – nejrozsáhlejší pevnost v jihovýchodní Evropě s délkou opevnění 12 kilometrů z počátku 18. stol. Přejezd do Sibiu – pěší prohlídka nádherného středověkého města, kdysi hlavního města místních Sasů s částečně dochovaným opevněním, řadou historických budov, kostelů… Odjezd na ubytování, večeře, nocleh.
4. den:
Po snídani hrad Corvin nebo také hrad Hunedoara, goticko renesanční stavba, jeden z největších hradů v Evropě z 15. století. V případě dobrého počasí přejezd Transalpinskou cestou – nejvýše položená cesta v Rumunsku přes průsmyk Urdele (2145 m. n. m.) s jedinečným výhledy na okolní krajinu. Při zhoršeném počasí návrat do Sibiu se zastávkami ve vesnicích např. Sibielu, Fantanele a Cisnadie. Ubytování, večeře a nocleh v hotelu.
5. den: Po snídani odjezd do Brašova, cestou zastávka v Avrigu a prohlídce Brukenthalského paláce. Průjezd oblastí Transfagaraš, zvanou též „cesta světa“ a známou jako nejmalebnější silnice světa. Cestou fotozastávka mj. u ledovcového jezera Balea. Příjezd do Brašova, krátká procházka historickým centrem města a návštěvou Černého kostela. Odjezd na ubytování, večeře a nocleh v hotelu.
6. den: Po snídani Bran – jeden z nejznámějších „drákulovských hradů“ v Rumunsku ze 14. století. Zastávka k ochutnávce místního šumivého vína a odjezd do Bukurešti na ubytování, večeře a nocleh v hotelu.
7. den:
Po snídani celodenní prohlídka Bukurešti nazývané jako „Paříž východu“, hlavní město Rumunska s řadou památek, muzeí, paláců… Národní muzeum, Atheneum, Parlament, náměstí Revoluce, historické jádro, vítězný oblouk… Volno k individuálnímu programu. Návrat na ubytování, večeře a nocleh v hotelu.
8. den:
Po snídani volno k individuálním programu, transfer na letiště a odlet do Prahy.

Informace

Změna programu vyhrazena.
Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 15 osob.

CENA NEZAHRNUJE:

• vstupy do památkových objektů
• nápoje k večeřím
• přepravu MHD

FAKULTATIVNÍ SLUŽBY
:
• příplatek na jednolůžkový pokoj 4.990,- Kč

ORIENTAČENÍ NĚKTERÝCH CENY VSTUPŮ (V RON*):
parlament Bukurešť – cca 45 RON
národní muzeum Bukurešť – 10-30 RON dle expozice
geologické muzeum Bukurešť – cca 10 RON
hrad Bran – cca 40 RON
hrad Peles – cca 30 RON
hrad Rupea – cca 10 RON
hrad Corvin – cca 30 RON
 
* 1 RON = cca 6 CZK

Doporučenou měnou na cestu jsou EURA.

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu v turistické třídě Praha – Bukurešť – Praha vč. tax a příplatků
• dopravu autokarem/minibusem po trase zájezdu
• 7 noclehů v hotelech ***/**** s polopenzí 
• ochutnávky vína a sýra dle programu zájezdu

• služby průvodce
• pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.

Zjistit termíny a ceny

Zájezdy 2022...