Nepoznané Bulharsko

Program zájezdu

DEN 1.
Přílet do Varny, hlavního přímořského města Bulharska. Transfer z letiště na hotel. Nocleh.

DEN 2.
Po snídani odjezd do Balchiku, kterému se také přezdívá Bílé Město. Tento název si Balchik získal kvůli vápencovým skalám, které obklopují město. Hlavní dominantou je – Palác –  bývalá letní residence rumunské královny (Marie Edinburghské). Během prohlídky Paláce ochutnáme víno v Královském vinném sklepě. V areálu residence se nachází botanická zahrada, která je jedna z největších a nejkrásnějších v Evropě s unikátní sbírkou kaktusů. Další zastávkou je maják Shabla, nejstarší maják v Bulharsku. Fotografická pauza na skalnatém pobřeží v oblasti Tyulenovo. Den zakončíme návštěvou skalnatého mysu Kaliakra. Návrat na hotel. Nocleh.  

DEN 3.
Snídaně. Odjezd do prvního hlavního města Bulharska Pliska, které bylo založeno v 7.století a bylo zde přijmuto křesťanství. Další zastávkou je návštěva Maďarského jezdce, přes 20 metrů velký skalní reliéf symbolizující jezdce na koni, který se stal součástí UNESCO. Odjezd do Pobiti Kamani, nazýván též Skalnatý les. Jedná se o pustou buš, na které se nachází vápencové sloupy staré 50 milionů let. Návrat do Varny. Volný čas na procházku po hlavní pěší ulici a návrat na hotel. Nocleh.  

DEN 4. 
Snídaně. Transfer do letoviska Kamchia a přírodní rezervace Longoza. Řeka Kamchia se nachazí v biosferické rezervaci a je na seznamu UNESCO. V této rezevraci je množství zeleně a čerstvý vzduch. Příjezd na molo, ze kterého zahájíme plavbu na řece. Během plavby můžete pozorovat unikátní divokou vegetaci, která je podobná tropickým džunglím a zahlédnout vodní želvy. Odjezd do starobylého města Nessebar ve kterém se zachovalo několik desítek kostelů z 14.-16. století. Procházka úzkými romantickými uličkami se spoustou obchodů se suvenýry, kavárnami a restauracemi. Návrat na hotel. Nocleh.  

DEN 5.-7.
Pobyt u moře.

DEN 8.
Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob.
Změna programu vyhrazena
Povinné poplatky splatné na místě. vstupy a místní poplatky cca 40 EUR.

Cena zahrnuje

4 noci v hotelu s polopenzí
3 noci v hotelu s All Inclusive
Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Zjistit termíny a ceny

Zájezdy 2023...