Perly Uzbekistánu Hedvábnou Stezkou

Program zájezdu

Program tohoto unikátního zájezdu po stopách legendárního cestovatele Marca Pola Vás zavede k nejkrásnějším místům proslulé Hedvábné stezky, která ve středověku spojovala Evropu s Čínou. Zatímco v mnoha jiných oblastech se nezachovaly památky na toto období rozkvětu středověké kultury, zde zůstaly téměř nedotčené. Proto na Vás dýchne kolorit nefalšovaného světa Orientu v nenapodobitelné symbioze s nostalgickými prvky, které sem vnesla sedmdesátiletá vláda Sovětů.

Program zájezdu: 1.
    1.den: Odlet dopoledne z Prahy. Přílet v nočních hodinách do Taškentu, transfer do hotelu, ubytování. Nocleh.
2. den:  Prohlídka Taškentu – Náměstí Nezávislosti s budovou vlády a senátu, Taškentské divadlo opery a baletu pojmenované po Ališeru Navoim, medresy Barak Chán a Kukeldaš, mauzoleum Kafal Šašího, Muzeum užitého umění. Večeře v místní restauraci. Nocleh.
3. den:
 Brzy ráno přelet do Urgenče v Chorzémské oáze a odjezd do dále do 30 km vzdálené Chivy. Prohlídka klenotu Střední Asie Chivy (UNESCO) – vnitřní město Ičan-Kala, medresa Muhammeda Amin Chana s minaretem Kalta-Minar, pevnost Kunya Ark (sloužila jako chánův palác), mauzoleum Pahlavána Mahmúda a Džumu s ojedinělou možností vystoupat na minaret a pevnost Kunja Ark z 12. století. Večeře a nocleh.
4. den: Přejezd vlakem přes zajímavou písečnou pouští Kyzyl-Kum po stopách bývalé karavanní stezky do Buchary. Večeře, nocleh.
5. den: Prohlídka Buchary (UNESCO) se 140 chráněnými stavebními památkami – opevnění pevnost a palác Ark (sídlo bucharských emírů a symbol vznešenosti a moci), mauzoleum Ismaila Samaního a Čašma-Ajúba, nejkrásnější komplex ve městě – Bolo Haus, vodojemem Lyabi Hauz z roku 1620, tradiční uzbecký bazar s orientálním zbožím, mešita a nejvyšší minaret v Buchaře Poj Kalján a medresa Miri Arab dodnes slouží jako škola koránu. Večeře v místní restauraci a nocleh.
6. den: Přejezd autokarem do Šhachrisabzu (UNESCO) a prohlídka města starého více než 2700 let, které je spojeno s osobností Alexandra Velkého a rodištěm dobyvatele Asie Tamerlána (Timura), uvidíme „Bílý palác“ Ak-saraj Sardi považovaný za nejvýznamnější památku ve městě, komplex Dorussiadat, mauzoleum Džechangira, komplex Dorut Tilavat včetně Gumbazi-Seidian a „mešity s modrou kopulí“ Kok-Gumbazi. Přejezd do důležité křižovatky na Velké hedvábné stezce do Samarkandu. Večeře a nocleh.
7. den: Celodenní prohlídka Samarkandu (UNESCO) – náměstí Registán s Ulugbekovou medresou a medresami Tillja-Kori a Šer-dor, mauzoleum s tyrkysovou kopulí Gur-Emir, prohlídka starobylého architektonického komplexu Šachizinda, kde byl pohřben popel bratrance proroka Kusama ibn Abbase. Na závěr návštěva grandiózní stavby muslimského světa – mešity Bibi-Chanum z konce 14. století s hlavním portálem vysokým 40 metrů.. Večeře s folklórním představením. Nocleh.
8. den: Volno v Samarkandu. Návštěva observatoře Ulugbeka a papírny Meros , Odjezd rychlovlakem do Taškentu. Večeře v místní restauraci a následný transfer na letiště. Odlet.
9. den: V ranních hodinách přílet do Prahy.

Fakultativní služby

• příplatek za jednolůžkový pokoj od 6390,-Kč

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci 12 osob. Čedok si vyhrazuje právo změnit trasu zájezdu a pořadí programových bodů. Cena nezahrnuje: • spropitné (místní personál, průvodce, řidič). K rezervaci nutno dodat datum narození, státní příslušnost, číslo pasu, platnost pasu  od-do od každého účastníka.

Cena zahrnuje

• leteckou dopravu v turistické třídě (s přestupem) • dopravu po trase okruhu klimatizovaným autokarem či minibusem, 2 x vlakem • 7 noclehů v hotelech*** /**** • 7 snídaní • 6 večeří • 1 večeře s folklórním představením • vstupy dle programu, průvodce • pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Tipy pro správnou volbu

návštěva měst pod patronací UNESCO
vstupy a polopenze v ceně 
zcela unikátní program 
trvale oblíbený zájezd

Zjistit termíny a ceny