Alicante Prekrasne pobrezni mesto ve Spanelsku

Alicante – Překrásné pobřežní město ve Španělsku.

Obsah

Zámek Santa Barbara

Zámek Santa Barbara je ikonickou dominantou města Alicante a návštěva tohoto historického hradu je zážitkem nejen pro milovníky historie, ale i pro turisty, kteří si chtějí užít úchvatný výhled na město a Středozemní moře. Zámek se nachází na vrcholu hory Benacantil a je přístupný pěší cestou nebo výtahem.

Malecón del Puerto

Malecón del Puerto je malebná promenáda nacházející se pod zámkem Santa Barbara a nabízí úžasný výhled na přístav a město Alicante. Turisté zde mohou procházet podél moře, obdivovat lodě kotvící v přístavu nebo si dopřát tapas v jedné z místních restaurací.

Muzeum archeologie v Alicante

Muzeum archeologie v Alicante, známé také jako MARQ, je moderní muzeum, které se specializuje na představení bohaté historie regionu. Návštěvníci zde mohou vidět archeologické nálezy z období starověkého Říma a mnoho dalších artefaktů. Muzeum je interaktivní a nabízí zajímavé expozice pro dospělé i děti.

Pláž Postiguet

Pláž Postiguet je nejoblíbenější pláží v Alicante a láká turisty svou bílou měkkou pískovou pláží a čistým Středozemním mořem. Pláž je ideálním místem pro relaxaci, slunění či sportovní aktivity jako plavání nebo vodní sporty. V blízkosti pláže se nachází mnoho restaurací a barů.

Bazilika Santa Maria

Bazilika Santa Maria je jednou z nejvýznamnějších sakrálních památek v Alicante a její návštěva je nezapomenutelným zážitkem. Bazilika je postavena v gotickém stylu a uvnitř mohou návštěvníci obdivovat krásné sochy a relikvie. Bazilika je také oblíbeným místem pro konání svatebních obřadů.

Kostel svatého Mikuláše

Kostel svatého Mikuláše je další významnou sakrální památkou v Alicante, která je známá svou nádhernou architekturou a bohatou výzdobou interiéru. Kostel stojí na náměstí Plaza Abad Penalva a jeho věž je možné vidět z mnoha míst v okolí.

Palmová alej Explanada de España

Palmová alej Explanada de España je centrem společenského života v Alicante, kde se místní i turisté rádi scházejí na procházky, kávu či nákupy. Alej je lemována stromy a palmami a nabízí pohled na nábřeží a moře. V okolí aleje se nachází mnoho obchodů, restaurací a kaváren.

Muzeum současného umění MACA

Muzeum současného umění MACA je jedním z nejprestižnějších muzeí v Alicante, které se zaměřuje na prezentaci děl současných umělců. V muzeu mohou návštěvníci shlédnout rozmanité výstavy obrazů, soch a instalací. Muzeum je otevřené po celý týden s výjimkou pondělí.

Staré město Alicante

Staré město Alicante, známé také jako Casco Antiguo, je malebná historická čtvrť plná úzkých uliček, tajemných dvorků a tradičních domů se španělským kouzlem. Návštěvníci zde mohou objevovat historické památky, jako je katedrála svatého Mikuláše nebo konvent svatého Antonína.

Muzeum třapáků

Muzeum třapáků je neobvyklým muzeem v Alicante, které je věnováno sbírce této tradiční španělské hry. Návštěvníci zde mohou vidět různé druhy třapáků, historické kostýmy a informace o historii a vývoji tohoto sportu. Muzeum je vhodné pro milovníky sportu a historie.

Nejčastější dotazy turistů

Kde se nachází letiště v Alicante?

Letiště Alicante-Elche se nachází asi 9 km jižně od města Alicante. K dispozici jsou zde taxi, autobusy a půjčovny aut.

Kolik stojí vstupenka do zámku Santa Barbara?

Vstupenka do zámku Santa Barbara stojí kolem 3-5 eur za dospělého. Děti a senioři mohou mít zvýhodněnou cenu.

Která je nejlepší pláž v Alicante?

Pláž Postiguet je jednou z nejoblíbenějších pláží v Alicante díky svému písku a čistému moři.

Jak se dostanu do centra Alicante z letiště?

Z letiště můžete využít taxi, autobus nebo pronajmout si auto. Cesta do centra města trvá přibližně 15-20 minut.

Je v Alicante bezpečno?

Alicante je považováno za bezpečné místo pro turisty. Nicméně je vždy důležité dodržovat obecná bezpečnostní pravidla.

Itineráře

Seznam míst