Berlin 14 denni itinerar

Berlín – 14 denní itinerář

Program:

Den 1:

V první den si prohlédněte bránu Brandenburskou bránu, následně navštivte Berlínskou katedrálu a do večera se projděte po známém bulváru Unter den Linden.

Den 2:

Druhý den doporučujeme navštívit muzeum DDR a následně si udělat procházku po berlínské zdi, abyste poznali historii města.

Den 3:

V tento den se vydejte do muzea Pergamon, které je jedním z nejvýznamnějších muzeí v Berlíně. Večer relaxujte v parku Tiergarten.

Den 4:

Navštivte braniborskou bránu a odpoledne strávte v obchodní čtvrti Potsdamer Platz. Večer si dopřejte večeři v jedné z místních restaurací.

Den 5:

Dnes se vydejte na výlet do Potsdamských zahrad a prozkoumejte krásné zámky a parky. Večerní program si zarezervujte v Unesco-městě Wittenbergu.

Den 6:

Prohlédněte si muzeum Topografie teroru a následně si dopřejte nákupy na bulváru Kurfürstendamm.

Den 7:

Dopoledne strávte v nákupním centru KaDeWe a odpoledne se vypravte do cirkusu Flic Flac pro odpolední zábavu.

Den 8:

Navštivte palác Charlottenburg a pak se projděte po západní části města, abyste poznali jeho moderní tvář.

Den 9:

V tento den se vydejte do Berlínského muzea fotografie a následně si odpočinete v příjemné restauraci u řeky Šprevy.

Den 10:

Dopoledne navštivte ZOO v Berlíně a odpoledne si prohlédněte palác Bellevue. Večer si udělejte večerní plavbu po řece Šprevě.

Den 11:

V tento den si prodlužte výlet do ZOO a následně se podívejte na kulturní program v Komické opeře v Berlíně.

Den 12:

Prozkoumejte muzeum Holokaustu a následně si udělejte procházku po čtvrti Kreuzberg, kde poznáte bohémskou atmosféru města.

Den 13:

Dopoledne navštivte vědecké muzeum Technické muzeum a odpoledne strávte v místních zahradách Britz. Večer si dopřejte večeři v typické berlínské restauraci.

Den 14:

V poslední den si udělejte celodenní výlet do paláce Sanssouci v Potsdamu a následně se vraťte zpět do centra města pro poslední nákupy a večeři.

Nejčastější dotazy turistů:

  1. Kde najdu nejlepší berlínské občerstvení? – Vyzkoušejte currywurst!
  2. Jaký je nejlepší způsob dopravy po Berlíně? – Městská hromadná doprava je velmi efektivní a spojuje všechna důležitá místa.
  3. Je bezpečné chodit po Berlíně večer? – Berlín je obecně bezpečné město, ale doporučujeme dodržovat základní bezpečnostní opatření.
  4. Co je nejlepší památka z Berlína? – Každý si odnese něco jiného, ale typickými suvenýry jsou berlínská zeď a ampérové berlínské suvenýry.
  5. Kde najdu nejlepší výhled na město? – Doporučujeme vyhlídkovou věž Fernsehturm.

Seznam míst: