Cesky Krumlov 7 denni itinerar

Český Krumlov – 7 denní itinerář

Den 1

První den strávíte procházkou historickým centrem města. Navštivte hrad Český Krumlov, který je jedním z největších a nejvýznamnějších hradů ve střední Evropě. Prohlédněte si také barokní zahrady a Labyrint hrádek. Večer se projděte po Malebné ulici a ochutnejte tradiční českou kuchyni v jedné z místních restaurací.

Den 2

Druhý den doporučujeme navštívit Egon Schiele Art Centrum, kde si můžete prohlédnout sbírku děl tohoto slavného malíře. Poté si udělejte procházku po Vltavě na nájemných lodích nebo si vyzkoušejte rafting. Večer si dopřejte relaxaci v jednom z místních wellness center.

Den 3

Třetí den se vydejte do Muzea listování, kde se dozvíte více o historii knižní kultury. Pro milovníky adrenalinových zážitků doporučujeme návštěvu Lanového centra Kaplice. Večer si můžete zajít na divadelní představení do Českého Krumlova.

Den 4

Čtvrtý den si udělejte výlet do Holašovic, které jsou zařazeny na seznamu UNESCO. Prohlédněte si malebnou vesnici a její unikátní architekturu. Poté se vraťte zpět do Českého Krumlova a navštivte pivovar Eggenberg, kde si můžete ochutnat tradiční české pivo.

Den 5

Pátý den se vydejte na koupaliště Vltava, kde si můžete zahrát plážový volejbal nebo si užít osvěžující koupání. Poté se projděte po městě a nakupte suvenýry v místních obchodech. Večer si dopřejte romantickou večeři ve stylu středověku v restauraci v historickém centru.

Den 6

Šestý den se vydejte na výlet do blízkého Hluboké nad Vltavou, kde se nachází majestátní zámek Hluboká. Prohlédněte si interiéry zámku a procházejte se po krásně udržovaných zámeckých zahradách. Večer se vraťte do Českého Krumlova a vychutnejte si večerní atmosféru města.

Den 7

Poslední den svého pobytu v Českém Krumlově si dopřejte relaxaci v termálním lázních v nedalekém městě Třeboň. Po odpočinku se vraťte zpět do Českého Krumlova a procházejte se po malebných uličkách města. Nezapomeňte si udělat poslední nákupy suvenýrů a ochutnat tradiční dort Větrník.

Nejčastější dotazy turistů:

1. Jak se dostat do Českého Krumlova z Prahy?

Doprava z Prahy do Českého Krumlova je zajištěna autobusy a vlaky. Jízda trvá přibližně 2-3 hodiny.

2. Kde se dá ubytovat v Českém Krumlově?

V Českém Krumlově najdete širokou nabídku hotelů, penzionů a ubytování v soukromí. Doporučujeme rezervovat ubytování dopředu, zejména v letních měsících.

3. Jak dlouho by měl být optimální pobyt v Českém Krumlově?

Na prohlídku hlavních památek Českého Krumlova by měl být ideální pobyt minimálně 3 dny, ale pokud chcete prozkoumat i okolí, doporučujeme zůstat déle.

4. Jaké jsou tradiční české speciality, které bychom měli ochutnat?

V Českém Krumlově si určitě nenechte ujít tradiční české pokrmy jako svíčkovou omáčku, bramborové knedlíky nebo trdelník.

5. Jak se orientovat v Českém Krumlově?

Český Krumlov je kompaktní město a všechna turisticky zajímavá místa jsou v docházkové vzdálenosti. Město je plné značených stezek a informačních tabulí pro turisty.

Seznam míst:

Hrad Český Krumlov

Egon Schiele Art Centrum

Muzeum listování

Holašovice

Pivovar Eggenberg

Koupaliště Vltava

Zámek Hluboká

Termální lázně Třeboň