Hamburk 14 denni itinerar

Hamburk – 14 denní itinerář

Den 1

První den ve městě si dopřejte procházku historickým centrem Hamburku. Navštivte památky jako Starý přístav, Kostel sv. Mikuláše nebo tržnici Fischmarkt. Večer si pochutnejte na tradiční německé kuchyni v jedné z místních restaurací.

Den 2

Dnes se vydejte do centra města na prohlídku památek jako Hamburské muzeum, Planten un Blomen Park a Miniatur Wunderland. Večer se projděte po bulváru Reeperbahn, který je centrem nočního života a zábavy v Hamburku.

Den 3

Navštivte dnes místní galerie a muzea, jako je Guggenheim Museum a Kunsthalle Hamburg. Po obědě si dopřejte vyhlídkovou plavbu po řece Labe, abyste mohli obdivovat město z jiné perspektivy.

Den 4

Pro tento den doporučujeme výlet do přístavní čtvrti Hamburku, kde můžete navštívit ZOO, přístavní terminály nebo si vychutnat čerstvé mořské plody v místních restauracích.

Den 5

Dnes si udělejte výlet do okolí a navštivte vinařské oblasti Riesling nebo malé rybářské vesnice u moře. Večer se vraťte do Hamburku a prozkoumejte místní trhy a obchody.

Den 6

Podnikněte výlet do botanické zahrady města a relaxujte v přírodě. Odpoledne navštivte místní pivovar a ochutnejte tradiční německé pivo. Večer si zajděte na koncert do některého z hamburských hudebních klubů.

Den 7

Dopoledne navštivte hamburské akvárium a polední oběd si dopřejte v restauraci na břehu řeky. Odpoledne se projděte po hamburských parkových úpravách a vydejte se na prohlídku místních paláců a zahrad.

Den 8

Dnes si užijte den plný adrenalinu a vydejte se do zábavního parku Hamburger Dom. Večer si objednejte plavbu po hamburských kanálech a obdivujte město osvětlené večerním světlem.

Den 9

Pro tento den doporučujeme výlet do okolí města, kde si můžete vychutnat krásnou přírodu a klid venkovských oblastí. Procházka po Hamburském zalesněném pohoří je skvělý odpočinek od městského shonu.

Den 10

Dnes si udělejte gastronomický výlet po městě a ochutnejte tradiční speciality jako Labské rýže nebo Bratwurst. Prohlédněte si místní trhy a prodejny s regionálními produkty.

Den 11

Navštivte dnes místní historické památky, jako je hrad Blankenese nebo kostel sv. Kateřiny. Večer si užijte romantickou večeři s výhledem na město z vyhlídkové restaurace.

Den 12

Dopoledne se vydejte do okolí města na procházku po pláži a relaxujte u moře. Odpoledne si dopřejte wellness procedury v místních lázních nebo si zajděte na nákupy do luxusních obchodů.

Den 13

Pro tento den jsme pro vás připravili výlet do přírodní rezervace Alsterwasser nebo do místních vinic, kde si můžete ochutnat místní vína. Večer si dejte snídani na lodi a pozorujte západ slunce nad řekou.

Den 14

Poslední den ve městě si užijte nákupy suvenýrů a prohlídku zbylých památek, které jste zatím nestihli navštívit. Večer si dopřejte tradiční pivo v hospodě a rozloučte se s Hamburkem.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kde se ubytovat v Hamburku?
  V Hamburku najdete širokou nabídku ubytování od luxusních hotelů po levné hostely. Doporučujeme se ubytovat v centru města, aby byly všechny atrakce snadno dostupné.
 2. Co jíst v Hamburku?
  V Hamburku si vychutnejte tradiční německá jídla, jako je Labská rýže, Currywurst nebo Bratwurst. Nezapomeňte ochutnat také místní mořské plody z přístavu.
 3. Jak se dopravit v Hamburku?
  V Hamburku je dobře vyvinutá síť veřejné dopravy, která zahrnuje metro, tramvaje a autobusy. Můžete si také půjčit kolo nebo využít služeb taxíků.
 4. Kde nakoupit suvenýry v Hamburku?
  V Hamburku najdete mnoho obchodů se suvenýry s tradičními německými výrobky, jako jsou kožené výrobky, keramika nebo dorty. Doporučujeme navštívit trhy ve Starém městě.
 5. Co je dobré vědět před návštěvou Hamburku?
  Před návštěvou Hamburku si zjistěte aktuální informace o otevírací době památek, místních zvyklostech a počasí. Dále doporučujeme mít vždy u sebe dostatek hotovosti, protože ne všechna místa přijímají platební karty.

Seznam míst