Kosice 3 denni itinerar

Košice – 3 denní itinerář

Program

Den 1

První den vaší návštěvy Košic můžete začít prohlídkou historického centra města. Navštivte gotický Katedrální kostel svaté Alžběty, který je jednou z nejvýznamnějších památek ve městě. Po procházce uličkami centra se zastavte na Hlavním náměstí, kde můžete obdivovat historické budovy a zastavit se na kávu v jedné z místních kaváren.

Den 2

Druhý den doporučujeme navštívit Východoslovenské muzeum s bohatými sbírkami v oblasti archeologie, historie, umění a přírodních věd. Pro odpoledne si dejte procházku po parku Anička, kde si můžete odpočinout od rušného města a vychutnat si klidnou atmosféru.

Den 3

Poslední den svého pobytu můžete věnovat návštěvě známého Singing Fountain, která je jednou z nejvýraznějších moderních památek ve městě. Zde můžete sledovat pestré světelné show doprovázené hudbou. Na závěr svého výletu si udělejte výlet do okolí na Hrad Kapušany, který se nachází nedaleko Košic a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jak se dostanu z letiště do centra města? – Z letiště Košice je možné využít autobusovou dopravu, která vás doveze přímo do centra města.

2. Jaká je tradiční slovenská kuchyně a kde ji ochutnat? – V Košicích najdete mnoho restaurací a hospůdek, kde si můžete vychutnat tradiční slovenská jídla jako halušky, bryndzové pirohy nebo guláš.

3. Kde si mohu koupit suvenýry z Košic? – Nejlepší místa pro nákup suvenýrů jsou trhy v centru města nebo obchody se suvenýry na Hlavním náměstí.

4. Jaká je doprava po městě? – V Košicích funguje dobře vyvinutá síť veřejné dopravy, která vám umožní pohodlně se dostat kamkoliv ve městě.

5. Která muzea stojí za návštěvu? – Kromě Východoslovenského muzea doporučujeme navštívit i Muzeum techniky a Městské muzeum Košice.

Seznam míst