Panama 3 denni itinerar

Panama – 3 denní itinerář

Den 1

V první den vaší cesty byste neměli vynechat návštěvu Panamského průplavu. Tato slavná stavba spojuje Atlantský oceán s Tichým oceánem a je jednou z nejvýznamnějších technických památek světa. Doporučujeme navštívit Miraflores Locks, kde můžete pozorovat průchod obrovských lodí a dozvědět se více o historii průplavu.

Den 2

Druhý den se můžete vydat do starého města Panamy, známého jako Casco Viejo. Tato historická čtvrť je plná koloniální architektury, malebných uliček, butiků a restaurací. Nezapomeňte navštívit Katedrálu Metropolitana, Plaza de la Independencia a Palác Prezidenta. Tady se můžete ponořit do historie Panamy a užít si autentickou atmosféru tohoto starobylého místa.

Den 3

V poslední den svého pobytu v Panamě si dopřejte relaxaci na pláži. Panama má nádherné pláže jak na Karibiku, tak i na Pacifiku. Doporučujeme navštívit pláž Santa Clara na pobřeží Tichého oceánu nebo Bocas del Toro na pobřeží Karibiku. Užijte si slunce, koupání v moři a ochutnávejte místní speciality v restauracích u pláže.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Je vstup na Panamský průplav povolen veřejnosti?
  Ano, veřejnost má možnost navštívit vyhlídkové plošiny a středisko pro návštěvníky v Miraflores Locks.
 2. Je vstup do starého města Panamy placený?
  Většina památek v Casco Viejo má vstupné, ale procházka po uličkách a náměstích je zdarma.
 3. Mám si s sebou brát dolar nebo místní měnu Balboa?
  Většina míst přijímá americké dolary, ale je vždy dobré mít drobné v místní měně pro menší platby.
 4. Jsou pláže v Panamě bezpečné?
  Ano, pláže v Panamě jsou obvykle bezpečné, ale je důležité dodržovat základní bezpečnostní opatření a sledovat doporučení místních autorit.
 5. Jak se dostat z letiště do centra Panamy?
  Nejběžnějším způsobem je taxi nebo shuttle bus, který vás doveze přímo do centra města. Můžete si také pronajmout auto, ale pamatujte na hustou dopravu v metropoli.

Seznam míst