Pardubice 7 denni itinerar

Pardubice – 7 denní itinerář

Den 1

Po příjezdu do Pardubic doporučuji navštívit Pardubický zámek, který se nachází v centru města. Zámek je považován za jeden z nejvýznamnějších renesančních památek v Česku. Po prohlídce zámku se můžete projít historickým centrem města a ochutnat tradiční místní specialitu – Pardubický perník.

Den 2

Druhý den doporučuji navštívit zámecký park, který je ideální pro odpočinek a procházku v přírodě. Pokud máte rádi adrenalin, můžete se vydat do Pardubického aquaparku, kde si můžete užít plavání a relaxaci ve wellness centru.

Den 3

Třetí den můžete strávit v Pardubickém muzeu, kde se můžete dozvědět více o historii města a okolí. Po návštěvě muzea si můžete udělat výlet do nedalekého Hradce Králové, který stojí za to vidět.

Den 4

Čtvrtý den doporučuji navštívit Pardubickou radnici, která je považována za jednu z nejkrásnějších radnic v Česku. Po prohlídce radnice si můžete zajít na tradiční český oběd do místní restaurace a ochutnat místní pivo.

Den 5

Pátý den se vydejte na výlet do Pardubického kraje a navštivte hrad Kunětická hora, který se nachází nedaleko města. Z hradu se naskýtá nádherný výhled na okolní krajinu.

Den 6

Šestý den můžete strávit procházkou kolem Pernštýnského náměstí a návštěvou Pernštýnské věže, která je jednou z dominantních budov v Pardubicích. Večer si pak můžete udělat romantickou procházku podél Labe.

Den 7

Poslední den ve městě můžete využít k nákupům suvenýrů a připomínek z pobytu v Pardubicích. Doporučuji navštívit tradiční tržnici nebo pestré obchody v centru města.

Nejčastější dotazy turistů:

1. Jak se dostanu do Pardubic?

Do Pardubic se můžete dostat vlakem nebo autobusem z hlavních českých měst. Město má také letiště s pravidelnými spoji.

2. Kde se dá ubytovat v Pardubicích?

V Pardubicích najdete širokou nabídku hotelů, penzionů a ubytovacích zařízení pro každý rozpočet.

3. Jaké jsou nejlepší restaurace v Pardubicích?

V Pardubicích najdete restaurace nabízející tradiční česká jídla, ale i mezinárodní kuchyně. Doporučuji navštívit restauraci U Černé konvice nebo Café Ve Sklepě.

4. Kde si mohu koupit Pardubický perník?

Tradiční Pardubický perník si můžete zakoupit v mnoha cukrárnách a obchodech v centru města.

5. Jaké jsou nejlepší aktivity v Pardubicích?

V Pardubicích si můžete užít procházky po historickém centru, návštěvu muzeí, plavání v aquaparku nebo výlety do okolí města.

Seznam míst: