Salcburk 14 denni itinerar

Salcburk – 14 denní itinerář

Program

Den 1

První den ve městě Salcburk si vychutnejte procházku starým městem. Navštivte Hrad a pevnost Salcburk, kde si můžete prohlédnout expozice a užít si krásný výhled na okolí. Večer doporučujeme navštívit některou z tradičních rakouských restaurací a ochutnat místní speciality.

Den 2

Druhý den doporučujeme navštívit Zámek Hellbrunn s krásnými zahradami a slavnými vodními hrami. Po prohlídce můžete navštívit také muzeum hraček Toy Museum Salzburg. Večer si dopřejte příjemnou večeři v jedné z místních restaurací.

Den 3

Pro třetí den doporučujeme výlet do malebného městečka Hallstatt, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Navštivte solné doly a prohlédněte si nádhernou krajinku kolem Halštatského jezera.

Den 4

Na čtvrtý den si udělejte výlet do národního parku Hohe Tauern, kde si můžete užít krásnou přírodu, horské túry a úchvatné výhledy. Pro milovníky adrenalinu je možnost vyjet lanovkou na nejvyšší rakouský vrchol Grossglockner.

Den 5

Pátý den můžete strávit návštěvou Krimmelských vodopádů, nejvyšších vodopádů v Rakousku. Po prohlídce vodopádů si můžete udělat pěknou túru okolím a obdivovat krásnou přírodu.

Den 6

Šestý den doporučujeme výlet do města Innsbruck, kde si můžete prohlédnout slavnou Zlatou střechu, Hofburg a další historické památky. Nezapomeňte si udělat procházku historickým centrem města.

Den 7

Na sedmý den si odpočiňte a relaxujte v městských lázních. Salcburk nabízí širokou škálu lázeňských a wellness zařízení, kde si můžete dopřát zasloužený odpočinek.

Den 8

Osmý den můžete vyrazit do města Linz, kde si můžete prohlédnout moderní architekturu, výstavy a muzea. Navštivte také nedaleký zámek Linz a užijte si pohled na město z vyhlídkové věže.

Den 9

Devátý den doporučujeme výlet do oblasti Wachau, známé pro své vinice a malebné vesničky. Navštivte opatství Melk a vydejte se na plavbu po řece Dunaj, kde uvidíte krásné krajiny a historické památky.

Den 10

Desátý den si můžete udělat výlet do města Graz, které je známé pro svou historickou architekturu a bohatou kulturu. Prohlédněte si hrad Schlossberg a ochutnejte tradiční rakouská jídla v místních restauracích.

Den 11

Na jedenáctý den si můžete udělat výlet do Ledovcového ledovce, kde si můžete prohlédnout fascinující svět ledovců a ledových jeskyní. Pro milovníky adrenalinu je možnost absolvovat výlet na ledovci na snowboardu nebo lyžích.

Den 12

Dvanáctý den si můžete užít relaxaci a wellness v jednom z místních lázeňských resortů. Dopřejte si lázeňské procedury, masáže nebo saunu a odpočinete si po náročném týdnu plném výletů a objevování.

Den 13

Třináctý den můžete strávit návštěvou některé z místních galerií nebo muzeí umění. Salcburk má bohatou kulturní scénu a nabízí mnoho zajímavých výstav a akcí. Večer si můžete zajít na koncert nebo divadelní představení.

Den 14

Poslední den si užijte poslední chvíle ve městě Salcburk. Procházejte se po malebných uličkách, nakupujte suvenýry a vychutnejte si poslední rakouskou večeři v tradiční restauraci.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kde se ubytovat v Salcburku?
  V Salcburku najdete širokou nabídku hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučujeme si rezervovat ubytování v blízkosti historického centra města.
 2. Jak se dopravit do Salcburku?
  Salcburk má vlastní mezinárodní letiště, ale můžete také cestovat vlakem nebo autobusem do města. Z Prahy je možné do Salcburku přijet i autem.
 3. Co si obléci na výlety v přírodě?
  Doporučujeme pohodlné oblečení a obuv vhodnou pro pěší turistiku. Nezapomeňte také na ochranu proti slunci a dešti.
 4. Kdy je nejlepší čas navštívit Salcburk?
  Nejlepší čas k návštěvě Salcburku je na jaře nebo na podzim, kdy jsou teploty příjemné a turistické atrakce nejsou tak přeplněné.
 5. Co si vzít s sebou na dovolenou do Rakouska?
  Kromě oblečení a obuvi vhodné pro výlety v přírodě nezapomeňte také na platný cestovní pas, kartu zdravotního pojištění a dostatečné množství peněz.

Seznam míst