Tirana 7 denni itinerar

Tirana – 7 denní itinerář

Program

Den 1

Vítejte v Tirana, hlavním městě Albánie! První den si prohlédněte náměstí Skanderbeg, které je centrem historické části města. Navštivte také Et’hem Bey mešitu a National Historical Museum, kde se dozvíte o bohaté historii země.

Den 2

Druhý den se vydejte do Dajti National Park, který nabízí nádherné výhledy na město a možnost procházek v přírodě. Později si udělejte procházku kolem uměleckého centra Tirana Art Lab.

Den 3

Navštivte významnou památku Bunk’Art 2, která vám ukáže nedávnou historii země během komunistické éry. Poté se projděte kolem oblasti Blloku, která je známá svými butiky, kavárnami a nočním životem.

Den 4

Podívejte se na historickou pevnost Petrela, která se nachází na kopci nad městem. Poté si udělejte výlet do Kruje, kde můžete navštívit Kruje Castle a tradiční tržiště.

Den 5

Dopoledne strávte prohlídkou Muzeu moderního umění a galerie Marubi. Odpoledne se vydejte na nákupy do ETC Shopping Center nebo na trhy jako Pazari i Ri.

Den 6

Vydejte se na výlet do přímořského letoviska Durres, kde si můžete užít plážový den a prohlédnout si starověké ruiny. Posléze se vraťte do Tirany a navštivte Parku i Madh (Velký park) a zrelaxujte se v přírodě.

Den 7

Poslední den si užijte procházku po Grand Parku a zastavte se v Piramida Tirana, kontroverzní architektonické stavbě. Nakonec si dopřejte večeři v restauraci, kde ochutnáte tradiční albánská jídla.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kde se nachází nejlepší hotely v Tirana?
  Nejlepší hotely se nachází v centru města poblíž náměstí Skanderbeg.
 2. Jaké jsou typické speciality albánské kuchyně?
  Vyzkoušejte tradiční jídla jako bakllava, burek nebo kofta.
 3. Jak se dostat z letiště do centra Tirany?
  Z letiště v Tirana je možné se dostat do centra města taxíkem nebo autobusem.
 4. Je bezpečné cestovat v Albánii?
  Albánie je převážně bezpečná země pro turisty, ale buďte obezřetní s cennými věcmi a ve večerních hodinách.
 5. Jaké jsou nejlepší památky v Tirana?
  Kromě již zmíněných míst, stojí za to navštívit National Gallery of Arts a Pyramid of Tirana.

Seznam míst