Přírodní krásy Madagaskaru

abstract

Program zájezdu

1.DEN: NOSY BE Přílet na NOSY BE. Ubytování. Oběd. Volný čas na relax a opalováni nebo fakultativně (za příplatek na místě): transfer do vesničky Hell-Ville. Procházka úzkými uličkami, návštěva městské tržnice, volno na nákupy. Dále pak park fauny a flóry – Lemuria Land, kde žijí nejzajímavější zvířata Madagaskaru: lemuři, želvy, hadi, chameleoni, gekoni a mnoho dalších. Možnost seznámit se s procesem výroby oleje Ylang-ylang. Součástí programu je Svatý strom Malgašů – místo modliteb, uctívané v animistické kultuře. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
2.DEN: NOSY BE-MAHAMASINA – ANKARANA (cca. 170 km)  Dřívější snídaně. Transfer do přístavu Nosy Be na cca. 45 minutovou plavbu motorovým člunem do Ankify. Z Ankify projíždka autem na sever a po cestě návštěva kakaové plantáže. Oběd v místní restauraci. Poté návštěva NÁRODNÍHO PARKU ANKARANA. V parku objevíte mimořádné bohatství fauny a flóry. Během návštěvy je možné pozorovat několik desítek druhů plazů a obojživelníků včetně krokodýlů, téměř sto druhů ptáků, jako je ibis bělokřídlý, ale i několik druhů lemurů v jejich přirozeném prostředí. V parku je největší síť jeskyní v Africe s neobvyklými skalními útvary, tzv „Tsingy“. Večeře a nocleh v hotelu.
3.DEN: MAHAMASINA –  DIEGO SUAREZ – FRENCH MOUNTAINS (cca. 100 km)  Snídaně a odjezd do Diega Suarez na návštěvu Francouzské Hory. Oběd v místní restauraci v rybářské vesnici Ramena. V pozdějším odpoledni ubytování v hotelu v Diego Suarez. Večeře a přespání v hotelu.
4.DEN: DIEGO SUAREZ – TSINGY ROUGE – THREE BAY (cca. 45 km) Snídaně a přejezd do KAŇONU TSINGY ROUGE, dalšího unikátního místa nejen na mapě Madagaskaru, ale i světa. U vstupu do národního parku, ve kterém se kaňon nachází, je návštěvník  obklopen neobvyklou, až neskutečnou krajinou tvořenou vápencovými skalami vytesanými po miliony let řekou Irodo a atmosférickými jevy. Oběd v restauraci a poté návštěva Three bay, zátoky které jsou známé křišťálově čistou vodou, korálovými útesy a bílým pískem. Na tomto místě budete mít přestávku na koupání. V pozdějším odpoledni návrat do hotelu. Večeře v restauraci v centru města s nočním životem. Nocleh.
5.DEN: DIEGO SUAREZ – MONTAIGNE D´AMBRES (cca. 37 km)  Snídaně. Přejezd do městečka Joffreville, kde zahájíte návštěvu s průvodcem jednoho z nejkrásnějších a nejznámějších národních parků Madagaskaru – MONTAGNE D’AMBRE, tedy Národní park Amber Mountain. Park je známý svou malebnou krajinou s divokou a bujnou vegetací. Návštěvníky uchvátí vodopády, jezera a mimořádné rozmanitost světa zvířat. Při troše štěstí můžete potkat i nejmenšího chameleona světa – Brookesia micra. Oběd v restauraci a poté návšteva Benediktínského kláštera se zahradou plnou léčivých rostlin. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
6.DEN: DIEGO – AMBANJA (cca. 237 km) Snídaně. Transfer do Ambanji. Oběd v restauraci. Příjezd v odpoledních hodinách. Večeře a nocleh v hotelu.
7.DEN: ANFIKY- NOSY BE (cca. 22 km) Snídaně. Přejezd do Anfiky, poté motorovým člunem na NOSY BE.Transfer do hotelu, ubytování, oběd. Volno pro volný čas nebo fakultativní výlety (za příplatek na místě).
8.DEN:Snídaně.transfer na letíště.Klienti,jež mají zakoupený navazující pobyt u moře,budou mít zajištěný transfér do hotelu.

Fakultativní služby

Fakultativní poplatky:

Lemuria Park  – cca 40 EUR
Nosy Iranja    – cca 78 EUR.

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob
Povinné platby na místě:
vstupenky, místní průvodci, přejezd trajektem: cca 140 EUR
spropitné: cca 5 EUR/osoba/den
Pobytová a turistická taxa splatná na místě.
Víza: jsou nutná.
Turistické vízum s platností 30 dní (včetně dne vstupu a výstupu) lze získat na letišti v Nosy Be.
Na letišti musíte vyplnit vízový formulář a příletové migrační karty.
Cena víza:  cca 35 EUR
Doporučená měna: EUR.
Doporučuje se vzít si s sebou pohodlnou trekovou obuv a lehkou bundu do deště.
Změna programu vyhrazena.
Vzhledem k náročnosti poznávacího zájezdu nedoporučujeme dětem do 14 let.

Cena zahrnuje

*7 nocí v hotelech *** po trase zájezdu
*2-osoby pokoje (možnost 1 přistýlky) se sociálním zařízením
* stravování: snídaně, oběd, večeře dle programu
* transfery  
* anglicky a česky mluvící průvodce 
* pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Tipy pro správnou volbu

* Exkluzivně u Čedoku: Prodlužte si dovolenou a zarezervujte si navazující pobyt u moře v hotelu dle Vašeho výběru

Zjistit termíny a ceny

Zájezdy 2023...