Prodloužený víkend v New Yorku s návštěvou Washingtonu

Zjistit termíny a ceny
Program zájezdu

1. den: Odlet z Prahy do New Yorku. Transfer do hotelu, ubytování. Při dobrých časových možnostech individuální návštěva některého ze zajímavých míst.
2. den: Dopoledne plavba na Liberty Island se světoznámou sochou Svobody a také ostrov Ellis Island s muzeem emigrace, jenž se stal symbolickým milníkem pro miliony přistěhovalců.  Pak, už suchou nohou – případně metrem, procházka po jižním Manhattanu a jeho nejznámějších místech např. finanční čtvrť Wall Street s vlivnou burzou cenných papírů, novogotický kostel Trinity Church obklopený hradbou výškových budov, rušnou Čínskou a také Italskou čtvrť či noblesní SoHo (South of Houston), která je největší čtvrtí litinových fasád na světě. Z terasy mrakodrapu Empire State Building (381 m) si v podvečer vychutnáme zvolna se rozsvěcující město.
3. den: Prohlídka oblastí v okolí Central Parku, Times Square. Navštívíme (podle možností  prohlídka) Rockefellerovo centrum, divadelní čtvrť a obchody na Páté Avenue. Večer rozzářené náměstí Times Square, všeobecně považované za místo, kde bije srdce New Yorku, nabízí ideální příležitost vstřebat jedinečnou atmosféru města.
4. den: Časně ráno odjezd do Washingtonu, hlavního města USA. Po příjezdu pěší prohlídka po nejznámějších atraktivitách města – Bílý dům, sídlo senátu a kongresu Kapitol. Lincolnův a Jeffersonův památník. Večer návrat do New Yorku.
5. den: Volný program, během odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy.
6. den: Přílet do Prahy.

Fakultativní služby

přípl. za jednolůžkový pokoj 14 990 Kč

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 12 osob. Prohlídka New Yorku a Washingtonu je zpravidla pěšky a metrem. 

Cena zahrnuje

leteckou přepravu Praha – New York a zpět vč. letištních tax 4 noclehy v hotelu *** v New Yorku se snídaní transfery z/na letiště lodní výlet k soše Svobody a na ostrov Ellis autokarový výlet do Washingtonu služby českého průvodce pojištění dle zák. č. 159/99Sb.

Cena nezahrnuje: spropitné splatné na místě cca. 15-20 USD, vstupy cca. 50 USD, jízdné metrem cca. 3 USD / jedna cesta, vstupní autorizaci do USA (na vyžádání zajistíme)

Zjistit termíny a ceny

Zájezdy 2022...