Severní Egypt- Oázy Siwa s pobytem u moře v Marsa Matrouh

abstract

Pouštní dobrodružství spojené s pobytem u moře

Program zájezdu

1.den: Odlet z Prahy do Marsa Matrouh, transfer do hotelu,ubytování s programem all inclusive
2.den: Snídaně, přejezd do hotelu v Síwě, ubytování v hotelu, lehký odpočinek poté odjezd k návštěvě jedné z dominant Síwi Gebal el Mawta (Hora mrtvých). Na vrcholu této hory se nacházi pohřebiště s hrobkami, které jsou z období starověkého Egypta, Řecka a Říma. Další pamětihodnosti, které navšívíme je Amunův chrám v kterém také pobýval Alexandr Veliký, Kleopatřino oko a horu Dakour. Den zakončíme sledováním překrásného západu slunce, poté návrat na večeři a nocleh v hotelu.
3.den: Snídaně. V oáze se nachází několik jezer s vysokým obsahem soli. Jedno takové jezero navštívíme, kde je možnost koupání v solném jezeře. Poté návrat do hotelu a příprava na pouštní safari. Odjezd do pouště na Great Sand Sea (Velké Písečné jezero). na tomto míste Vás čeká adrenalinový zážitek v podobě sjíždění dun v jeepu. Případně kdo rád jezdí na snowboardu může sjet písečnou dunu na sandboardu. Poté zastávka u  horkých pramenů a jezera spojená s ochutnávkou tradičního čaje. Návrat do hotelu. Večeře a nocleh.
4.den: Snídaně. Transfer do staré Síwi a návštěva Siwa House (muzeum v Síwě). V muzeu je například k vidění speciální oblečení pro dívky Siwa, které nosí na svatebních obřadech. Poté pokračujeme návštěvou továrny na zpracování datlí. Návrat do hotelu na večeři a nocleh v hotelu.
5.den: Návrat do hotelu Marsa Matrouh, all inclusive program, nocleh v hotelu
6.-7.den: pobyt u moře v Marsa Matrouh s all inclusive programem.
8.den: Snídaně, transfer na letiště Marsa Matrouh a návrat do Prahy. Klienti, jež mají zakoupený navazující pobyt u moře, budou mít zajištěný transfér do hotelu.

Informace

Minimální počet účastníků je 10 osob
Změna programu vyhrazena.
Cena nezahrnuje:
Vízum,které lze zakoupit přímo na letišti v Egyptě.
Nezahrnuje spropitné cca 30,00 US pro řidiče nebo průvodce.

Cena zahrnuje

4 noclehy v Marsa Matrouh 5* s allinclusive
3 noclehy v Síwě 

 Siwa Paradise hotelu nebo podobném s polopenzí
všechny návštěvy památek a výletu zahrnuté v programu
česky mluvící průvodce
transfery po celou dobu pobytu
letecká přeprava v turistické třídě včetně tax a poplatků
pojištění dle zákona č.159/99Sb

Tipy pro správnou volbu

* Exkluzivně u Čedoku:  Prodlužte si dovolenou v Egyptě a zarezervujte si navazující pobyt u moře v hotelu dle Vašeho výběru.

Zjistit termíny a ceny

Zájezdy 2022...