Taba a úžasné Jordánsko

abstract

Úžasné putování po Jordánsku spojené s pobytem v Tabě

Program zájezdu

1.den: Odlet z Prahy do Taby, transfer do hotelu, snídaně, volný čas, večeře a nocleh v 4* hotelu v oblasti Taba nebo Nuweiba.
2.den: Snídaně, odjezd do přístavu a plavba do jordánského přístavu Akkaba. Odjezd do Wadi Rum známého jako Měsíční údolí proslavené z filmu Laurence z Arábie, kde na nás čeká to pravé pouštní dobrodružství. Čekají na nás jedinečně tvarované mohutné hory vystupující z růžovočerveného pouštního písku. Poté výlet Jeepem 4×4 cca 2 hodiny a sledování západu slunce v poušti. Příjezd do beduínského kempu, večeře a přespání v poušti.
3.den : Snídaně v kempu a poté cesta na návštěvu Petry. Žádná návštěva Jordánska nebude úplná, aniž byste viděli hlavní město starověkého nabatejského království, Petru. Dávno ztracené město Petra, celé vytesané člověkem do růžovočervených pískovcových skal, zkouší vaši představivost. Je to mystické a slavné místo, věčná pocta ztracené civilizaci. Petra byla ústředním bodem setkání nabatejských stezek koření, které pocházely z Perského zálivu, Západní Arábie a Rudého moře. Asi před dvěma tisíci lety se Petra stala hlavním městem Nabatejské říše.Přírodní bohatství hornaté oblasti se skvělým způsobem snoubí s vytříbenou kulturou a masivní architekturou Nabatejců, kteří svá divadla, chrámy, fauny, hrobky, kláštery a silnice vytesali výhradně do růžovočervených pískovcových skal. Není divu, že UNESCO zařadilo Petru na svůj seznam světového dědictví, do Petry vstoupíte od Siq, hluboké a úzké soutěsky, na jejímž konci se najednou  objeví nejslavnější památka v Petře: al-Khazneh neboli Pokladnice. Možná Petru také pamatujete ze závěrečné sekvence filmu ‚Indiana Jones a poslední křížová výprava. Trekkový výlet v Petře vám odhalí stovky budov vytesaných do kamene a erodovaných po staletí do pohádkových pestrobarevných zdí. Poté transfer do hotelu v Petře na večeři a nocleh.
4.den: Snídaně v hotelu, transfer k návštěvě hradu Shoubak.Transfer do Madaby, pouhých 30 kilometrů od Ammánu, po 5000 let staré Kings Highway, kde se nachází z jedno nejpamátnějších míst ve Svaté zemi. Madaba, nejlépe známá pro své velkolepé byzantské a umajjovské mozaiky, je domovem slavné mozaikové mapy Jeruzaléma a Svaté země ze 6. století. Se dvěma miliony kousků živě zbarveného místního kamene zobrazuje kopce a údolí, vesnice a města až k deltě Nilu. Dále navštívíme horu Nebo, místo, odkud Mojžíš pohlédl na Svatou zemi a Mrtvé moře. To je místo, kde byl Mojžíš viděn naposledy. proto také považujeme toto místo za pohřebiště Mojžíše. Při dobré vyditelnosti mužeme vidět Jeruzalém, Jericho a Betlém který se nachází na druhé straně Mrtvého moře. Transfer do hotelu v Ammánu na večeři a nocleh.
5.den: Po snídani odjezd do Jerashe nazývané též Pompejí východu.Starodávné římské město proslavenou svou úžasnou architekturou.Uvidíme římské sloupy,divadlo a další zachovalé památky. Poté se vydáváme prozkoumat hlavní a největší město Jordánska. Je to politické, kulturní a obchodní centrum země a před tisíci lety známé jako Rabbat Ammoun. Zde navštívíte Citadelu, římské ruiny a římské divadlo v nejaktivnějším centru města, mešitu krále Abdulláha (zvenčí), poté budete mít volný čas na individuální procházku městem.Transfer do hotelu na večeři a nocleh.
6.den: Po snídani přejezd k Mrtvému moři,jedno z nejnižších posazených hladin na světě  423 metrů pod hladinou moře.V Mrtvém moři budete mít možnost si zaplavat , kde zažijete vzácný nadnášejíci pocit moře a  má také velice blahodárné účinky pro Vaši pokožku..Následuje přesun do pobřežního město Akkaba ležící na severovýchodním cípu Rudého moře. Akkaba je největší město v zálivu AKkaba a jediné pobřežní město Jordánska. Je určena pro relaxaci, vodní sporty a odpočinek. Akkaba je teplá, slunečná a příjemná, lemovaná palmami, omývána křišťálově čistými vodami Akabského zálivu, ochlazována stálým severním vánkem a obklopená horami. Večeře a přesun zpět trajektem do oblasti Taba nebo Nuweiba.
7.den: Snídaně, volný čas na hotelu.Večeře, nocleh na hotelu.
8.den:Odlet do Prahy. Klienti,jež mají zakoupený navazující pobyt u moře, budou mít zajištěný transfér do hotelu.

Fakultativní služby

Vstupy: Wadi Rum, Petra Shoubak Madaba,hora Nebo Amman, Jerash cca 120 USD
Spropitné cca 2 USD/den 
Jeep safari Wadi Rum

Informace

Cena nezahrnuje:
Speciální vstupy nezahrnuté v ceně.
Spropitné pro řidiče a průvodce.
Minimální počet účastníků je 20 osob.
Změna programu vyhrazena.

Cena zahrnuje

Ubytování 7 nocí s polopenzí: 2x Taba nebo Nuweiba 4*, 4x Jordánsko 4*-3* + jeden nocleh v poušti 
Česky mluvící průvodce
Transfery v rámci programu 
Víza do Jordánska 
Letecká doprava v turistické třidě včetně tax

Tipy pro správnou volbu

* Exkluzivně u Čedoku:  Prodlužte si dovolenou v Egyptě a zarezervujte si navazující pobyt u moře v hotelu dle Vašeho výběru.

Zjistit termíny a ceny

Zájezdy 2023...