To Nejlepší Z Rhodosu A Kosu

Program zájezdu

1.DEN
Sraz účastníků na letišti. Přímý let na Rhodos. Transfer do hotelu, ubytování. Podle času příjezdu: volný čas. Večeře, nocleh.
2 DEN ASKLEPION – KOS – MYLOTOPI – KEFALOS/ZIA
Snídaně. Ranní přejezd trajektem na ostrov Kos. Návštěva ASKLEPIONU, pozůstatků chrámu boha Asklépia, který v římských dobách sloužil jako lékařské centrum. Toto místo vytvořil sám Hippokrates a nyní je největší atrakcí ostrova. Přejezd do hlavního města KOS, procházka: pozůstatky antického města, Platanus – nejstarší strom na ostrově, hrad Neratzia ze 16. století Procházka na trh, volno k nákupu suvenýrů. Návštěva továrny na ropu. Přejezd do MYLOTOPI  kde na kopci s krásným výhledem a naleznete dodnes fungující větrný mlýn. Přejezd do KEFALOS, prvního hlavního města ostrova a volno. Návštěva medárny, kde budete mít možnost seznámit se s procesem jeho výroby, ochutnat a zakoupit medové produkty. Fakultativně večer (za příplatek na místě): odjezd do vesnice Zia, nachází se na svahu hory Dikeos, s krásným výhledem na severní pobřeží a čas na obdivování západu slunce. Projděte se křivolakými uličkami plnými místních obchodů. Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.
3.DEN PSERIMNOS – KALYMNOS – PLATI
Snídaně. Plavba po Egejském moři směrem na ostrovy Pserimos, Plati a Kalymnos. Během plavby je možnost se opalovat, plavat a potápět (na palubě lodi je bar, kde si můžete zakoupit nápoje). První zastávkou je malý rybářský ostrůvek PSERIMOS s krásnou písečnou pláží. Poté příjezd na pevninu ostrova KALYMNOS, známého svými mořskými houbami. Volný čas na oběd (není v ceně). Volný čas na nakupovat. Na závěr ostrov PLATI, u kterého se stihnete vykoupat v křišťálově čisté vodě. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
4.DEN VOLNÝ DEN / NYSSYROS
Snídaně. Volno nebo účast na fakultativním výletu (za příplatek na místě): na ostrov NISSYROS. Přejezd do přístavu v Kardameně a plavba na malý ostrov Nissyros o rozloze pouhých 40 km². Návštěva „Brány pekla“ – jednoho z největších světových aktivních hydrotermálních kráterů jménem Stefanos. Přejezd do hlavního města ostrova – Mandraki, volno na procházku po malebném přístavním městečku. Návštěva kláštera Panagia Spiliani na vrcholu skály. Zpáteční plavba na Kos. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
5.DEN RHODOS – LINDOS
Snídaně. Ranní přejezd trajektem na Rhodos. Návštěva RHODOSU, hlavního města ostrova, obývaného nepřetržitě 2500 let. Návštěva Monte Smith Hill, nádherné vyhlídky nad městem a zálivem. Pak pěšky do Odeonu a stadionu. Transfer do centra a procházka po Starém Městě: Rycerska ulice, Sokratesova ulice, Hipokratovo náměstí.Osobní volno ve Starém Městě nebo k individuální návštěvě Paláce velmistrů, postaveného johanitskými rytíři v 19. století, kde můžete obdivovat mj. starověké mozaiky z Kosu a umělecká díla z různých období. Středověké město Rhodos je na seznamu UNESCO. Návštěva přístavu Mandraki, kde se měl podle legend stát šestý div světa – Rhodský kolos. Přejezd do LINDOSU, mimořádného „bílého města“ ze seznamu UNESCO, ve starověku jeden z nejdůležitějších přístavů na středomořské obchodní cestě. Vstup na hradní kopec, Akropoli z 2. století př. n. l., po athénské druhé největší akropoli v Řecku, kde jsou pozůstatky Athénina chrámu a Pevnost johanitů ze 14. století. Pavel. Procházka půvabnými uličkami Lindosu: Kapitánovy domy, Centrální náměstí, byzantský kostel ze 14. století Transfer do hotelu, ubytování, večeře, nocleh.
6.DEN KAMIROS – EMBONA – MONOLITHOS
Snídaně. Přejezd do KAMIROSU, zvaného „řecké Pompeje“, jedné z nejvýznamnějších dórských osad na ostrově, kde můžete obdivovat mj. ruiny chrámu Pallas Athény, Heliosův oltář, lázně, obchody a domy, cisterna ze 6. století př. n. l. Čas na fotografie v malebných ruinách hradu Kritinia. V obci EMBONA Vás ochutnávka vín z místního vinařství a možnost degustace mj káva ouzo. Volný čas na oběd (není v ceně). Přejezd na MONOLITHOS a ochutnávka místního medu, lahodného olivového oleje a ohnivé vody „Souma“, to vše s výhledem na zříceninu středověkého hradu postaveného na obrovské skále. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
7.DEN VOLNÝ ČAS / SYMI
Snídaně. Volno nebo účast na fakultativním výletu (za příplatek na místě) na ostrov Symi u tureckého pobřeží. Přejezd do přístavu a plavba na malebný SYMI, kdysi nejbohatší ostrov souostroví, díky lovu slavných hub, známých jako „zlato Dodekanů“. Užijte si během plavby panoramatické výhledy na ostrovy Chalki, Thilos a Sesklia. Na Symi návštěva kláštera archanděla Michaela v Panormitis, významného poutního centra. Poté procházka přístavem a centrem městečka Symi, okouzlujícího řadovými domky s barevnými fasádami. Je to také příležitost naučit se získávat houby ze dna Středozemního moře. Volný čas. Pro ty, kteří chtějí vystoupat 500 schodů, nazývaných Kalistrata do Chorio, do vyšší části města s vyhlídkou. Zpáteční plavba na Rhodos. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
8.DEN
Snídaně. Volno (v závislosti na časech odletu), transfer na letiště a přímý let do Čech. Pro klienty, kteří si pobyt prodlužují pobyt u moře: snídaně, check-out, transfer na letiště, transfer do vybraného hotel

Fakultativní služby

Fakultativní poplatky:

plavba na Nissyros: cca 48 EUR
ostrov Symi s obědem: cca 65 EUR
západ slunce v Zia: cca 16 EUR

Informace

Povinné platby na místě: vstupenky na navštívená místa, ochutnávka dle programu
trajekt: Rhodos-Kos-Rhodos: cca 85 EUR
Povinná pobytová taxa v Řecku (platí se na místě v hotelu): 0,5-4 EUR / den / pokoj / v závislosti na kategorizaci hotelu.
změna programu vyhražena.

Cena zahrnuje

7 nocí v hotelech ** / ***: 4 na Rhodosu, 3 na Kosu; 2-lůžkové pokoje (možnost 1 přistýlky) se sociálním zařízením 
strava: 7 snídaní, 7 večeří 
česky mluvícího průvodce 
transfery letiště – hotel – letiště
leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Tipy pro správnou volbu

* Exkluzivně u Čedoku:  Prodlužte si dovolenou a zarezervujte si navazující pobyt u moře v hotelu dle Vašeho výběru.

Zjistit termíny a ceny

Zájezdy 2022...