Utajené Krásy Balkánu

Program zájezdu

DEN 1.
Přílet do Bourgasu, transfer z letiště, ubytování na hotelu. Večeře a nocleh.

DEN 2. Snídaně a odjezd do mystického pohoří Strandzha. Jedná se o největší chráněnou přírodní oblast v Bulharsku. Nejprve se zastavíme v malebné vesničce Mladezhko a po ekostezce vstoupíme do srdce pohoří. Cesta není náročná a dostaneme se k jeskyni u které místní říční prameny. Cestou zpět se zastavíme v lesním obchodě ve kterém si můžete koupit marmelády, bylinky a další delikatesy od místních farmářů. Další zastávkou je vesnička Brashlyan. Poté navštívíme prehistorickou skalní svatyni Begligtash, které se přezdívá „Bulharský Stonehenge“. Poslední návštěvou je město Sozopol (starověké město Apollonia). Kulturní, rybářské a církevní centrum. Procházka po starém městě a focení na hradbách pevnosti s výhledem na zátoku. Příjezd zpět na hotel. Nocleh.  

DEN 3.
Po snídani transfer do starověkého Nessebaru, jedno z nejstarších měst Evropy, které patří na seznam UNESCO. Jedním ze symbolů města je větrný mlýn a několik desítek kostelů pocházejících z různých období. Procházka po městě s návštěvou kostela sv. Štěpána. Odjezd do lázeňského města Pomorie. Návštěva solných pánví a Muzea soli. Poté se přesuneme do Bourgasu. Exkurze města. Návrat na hotel a nocleh.

DEN 4.
Snídaně. Odjezd do Balchiku, kterému se také říká Bílé Město. Přezdívku si Balchik získal kvůli bílým vápencovým skalám, které jsou okolo. Hlavní dominantou tohoto města je – Palác –  bývalá letní residence rumunské královny (Marie Edinburghské). Během prohlídky Paláce ochutnáme víno v Královském vinném sklepě. V areálu residence se nachází botanická zahrada, která je jedna z největších a nejkrásnějších v Evropě s unikátní sbírkou kaktusů. Následuje prohlídka Varny. Transfer do letoviska Kamchia a přírodní rezervace Longoza na seznamu UNESCO. V této rezevraci je množství zeleně a čerstvý vzduch. Příjezd na molo ze kterého zahájíme plavbu na řece. Během plavby můžete pozorovat unikátní divokou vegetaci, která je podobná tropickým džunglím a zahlédnout vodní želvy.

DEN 5.-7.
Pobyt u moře.

DEN 8.
Snídaně. Transfer na letiště a odlet do Prahy.

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob.
Změna programu vyhrazena

Povinné poplatky splatné na místě: vstupy, místní poplatky cca 40 EUR

Cena zahrnuje

4 noci v hotelu s polopenzí
3 noci v hotelu s All Inclusive
Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Zjistit termíny a ceny

Zájezdy 2023...