Vítejte Na Madagaskaru

Program zájezdu

Den 1:  NOSY BE 
 Příjezd do Nosy Be. Transfer do hotelu, ubytování. Volný čas. Oběd. Volno na opalování nebo fakultativně (za příplatek na místě): výlet do vesničky Hell-Ville. Procházka úzkými uličkami, návštěva městské tržnice, volno na nákupy. Dále pak park fauny a flóry – Lemuria Land, kde žijí nejzajímavější zvířata Madagaskaru: lemuři, želvy, hadi, chameleoni, gekoni a mnoho dalších. Možnost seznámit se s procesem výroby oleje Ylang-ylang. Návrat do hotelu. Večeře, nocleh 

Den 2:  NOSY BE – MAHAJANGA Snídaně v hotelu. Přelet na severozápadní část ostrova a prohlídka města Mahajanga, jež je oblíbenou turistickou destinací díky teplému suchému podnebí a množství pláží. Město si stále zachovává svůj jedinečný koloniální charakter. Klikaté, úzké uličky, domy natřené okrovými barvami, ručně vyřezávané dveře a živá atmosféra vás jistě zaujme. Individuální volno, poblíž hotelu naleznete  22 metrů velký baobab, největší tohoto druhu na Madagaskaru.Prohlídka přístavu a pozorování západu slunce. Návrat do hotelu, večeře a nocleh   

Den 3: ANKARAFANTSIKA Snídaně v hotelu. Celodenní výlet do národní parku Ankarafantsika. Tento park je jednou z největších chráněných oblastí na Madagaskaru a jediným místem, kde se vyskytuje lemur zlatý. V parku se také vyskytuje 129 druhů ptáků, z toho 75 endemických. Vyskytují se zde i desítky druhů plazů a obojživelníků. Jak bohatý je zvířecí svět, tak je i ten rostlinný. Je zde přes 800 druhů rostlin. Během plavby po jezeře, máte šanci vidět i krokodýly. V parku také uvidíte baobaby. Jednou z dalších dominant parku je rozhlehlý kaňon, kde budeme mít čas na focení.Návrat do hotelu, večeře a nocleh.  

Den 4: JEZERO MANGATSA A ANTSANITIA Snídaně v hotelu. Ranní procházka okolo posvátném jezeře Mangatsa. Váš průvodce vám prozradí více o místní kultuře, uctívání božstev a místní etnické skupině Sakalavovů. V jejich kultuře hraje klíčovou roli kult předků, s tím souvisí také vyřezávání dřevěných náhrobních skulptur, vyznačujících se často nezvykle otevřeným zobrazováním sexuality. Oběd na hotelu a volný čas na koupání v moři.Procházka rybářskou  vesnici. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.

Den 5: JESKYNĚ ANHOJIBE Snídaně v hotelu.  Cestou zastávky v malých vesničkách, daleko od hlavních turistických tras – skvělá příležitost dozvědět se o každodenním životě obyvatel Madagaskaru. Projeďte savanou ke krásně položenému vodopádu, ze kterého voda padá přímo do křišťálově čistého a chladivého jezera. Volno na koupání, oběd. Přejezd do ANJOHIBE CAVE. Nachází se téměř 40 metrů pod zemí na náhorní plošině Mahabo a táhnou se několik kilometrů a vytvářejí síť komor s neobvyklými skalními útvary. Je to skutečný labyrint s obrovskými sály, zdobenými nádherně tvarovanými 10-ti metrovými stalaktity, které se každých pár kroků mění. V oblasti jeskyní bylo učiněno mnoho významných paleontologických objevů. Průzkum jeskyní je fascinující cestou do hlubin země. Návrat do hotelu,večeře a nocleh.

Den 6:  CIRQUE ROUGE 
Snídaně.  Přejezd do LE CIRQUE ROUGE, které se nachází na břehu Mosambického průplavu. Je to kraj s jedinečnou krajinou, s drsnější krajinou dominují pískovcové skály. V této oblasti můžete narazit na četné pozůstatky dinosaurů. S největší pravděpodobností zde bylo pohřebiště těchto prehistorických zvířat. Návštěva místního bazaru a trhu ve městě Mahajunga, kde si můžete si zde koupit med a ovoce. Návrat do hotelu. Volný čas pro relaxaci v hotelu, opalování nebo pro zájemce (za příplatek na místě): transfer do přístavu na ŘECE BETSIBOKA. Krátká plavba motorovým člunem po řece do malé rybářské vesnice. Procházka k majáku v deltě řeky Betsiboka. Když budete mít štěstí, najdete zde lemury. Oběd. Plavba do KATSEPA, malé rybářské vesnice. Volný čas na procházku po nadhené pláži. Návrat do hotelu, večeře a nocleh 

Den 7: MAJUNGA – NOSY BE Přelet zpět do Nosy Be. Transfer na hotel, individuální volno. Večeře a nocleh.      

Den 8:  Transfer na letiště a odlet do Prahy. Pro klienty,  jež mají zakoupený navazující pobyt u moře, je zajištěný transfer do hotelu.

Fakultativní služby

Fakultativní výlety:

Park Lemuria:    45 EUR
Katsepy:           90 EUR

Příplatek za jednolůžkový pokoj.

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob.
Cena nezahrnuje: 
Povinné poplatky splatné na místě u průvodce: 280 EUR.
Spropitné: cca 5 EUR / osoba / den.
místní pobytovou taxu cca 2 EUR / pokoj a noc.
místní turistickou taxu cca 2,50 EUR / osoba a noc.
Speciální poplatky v přůběhu vánočních svátků.
Změna programu vyhrazena.
Váha zavazadel na letu Nosy Be – Mahajunga – Nosy Be : cca 12 kg + 5kg příruční zavazadlo.
Možnost úschovy zavazadla na hotelu, nebo v kanceláři našeho partnera.
Vzhledem k náročnosti poznávacího zájezdu nedoporučujeme dětem do 14 let.

Cena nezahrnuje poplatek za vízum cca 35 EUR.
Vízum možné zakoupit na letišti v Nosy Be.

Cena zahrnuje

* leteckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků
* transfery
* 2 noci v *** hotelu v Nosy Be, 5 nocí v hotelu 4* v hotelu Baobab Tree Majunga **** + ,nebo v hotelu podobné kategorie.
 * stravování plná penze
* česky mluvící průvodce 
* pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Tipy pro správnou volbu

* Exkluzivně u Čedoku: Prodlužte si dovolenou a zarezervujte si navazující pobyt u moře v hotelu dle Vašeho výběru.

Zjistit termíny a ceny

Zájezdy 2023...