Vítejte v zemi pyramid a bohaté historie – v Egyptě, dokonalé destinaci pro vaši dovolenou plnou dobrodružství a relaxace. Tento fascinující kus severovýchodní Afriky vás okouzlí svým bohatstvím kultury, slunečnými plážemi a úchvatnými památkami starověké civilizace.

Vaše dovolená v Egyptě začne nejspíše v kouzelném městě Káhira, které je domovem slavného pyramidového komplexu v Gíze. Zde se můžete přiblížit k nejznámější ze všech pyramid – Velké pyramidě Cheopsovy, která se tyčí nad pouští jako majestátní svědectví starověkého mistrovství. Prozkoumejte i další pyramidy, jako je Chufuova pyramida a Menkaurova pyramida, a nezapomeňte navštívit slavnou Sfingu.

Pokud toužíte po odpočinku a slunci, pak jsou egyptské pláže pro vás tím pravým místem. Hurghada, Marsa Alam a Sharm El Sheikh jsou oblíbenými letovisky na pobřeží Rudého moře, které nabízejí bílý písek, tyrkysově modré vody a nádherné mořské životy pro milovníky potápění a šnorchlování. Zde si můžete odpočinout na pláži, zaplavat si ve slané vodě nebo se vydat na výlety na korálové útesy a objevovat fascinující podmořský svět.

Egyptská kultura a historie budou rovněž neodmyslitelnou součástí vaší dovolené. Luxor, známý jako „Muzeum pod širým nebem“, vás vtáhne do starověkého Egypta prostřednictvím monumentálních chrámů, jako je chrám Karnak a chrám Hatšepsut. Nilská delta je domovem historického města Alexandrie, které láká svou úžasnou knihovnou a majákem, jedním ze sedmi divů starověkého světa.

V Egyptě se můžete také setkat s pohostinnými místními obyvateli a ochutnat jejich bohatou kuchyni. Vyzkoušejte tradiční pokrmy, jako jsou falafel, kus-kus, hummus a sladkosti zázvorového koření.

Vaše dovolená v Egyptě bude nejen relaxační a zábavná, ale také obohacující a plná objevů. Objevte krásy této země a nechte se unést do dávných časů, kdy faraoni vládli nad světem. Egypt vás přivítá s otevřenou náručí a zanechá vám nezapomenutelné vzpomínky na vaši dovolenou.