GRAND TOUR MADEIROU

Zjistit termíny a ceny

8denní poznávací okruh

Funchal – Porto Moniz – Cabo Girao – Camara do Lobos – Ponta do Pargo – Calheta – Pico do Arieiro – Santana – Ponta do Sao Lourenco

Program zájezdu

1. den: Praha – Funchal
odlet z Prahy do Funchalu, transfer do hotelu, nocleh.

2. den: Funchal
půldenní prohlídka nejkrásnějších a nejzajímavějších míst a památek hlavního města Funchalu s návštěvou Katedrály Sé, tržnice Mercado dos Lavradores, ochutnávka vína Madeira a přejezd do botanické zahrady s překrásnými dřevinami a rostlinami (vstupné v ceně). Návrat v brzkých odpoledních hodinách, individuální volno, nocleh.

3. den: Sao Vicente, Porto Moniz, Encumeada, Cabo Girao
odjezd na severozápadní pobřeží ostrova do Sao Vincente, dále do Porto Moniz – zastávka, možnost koupání v přírodních lávových bazénech, přes náhorní plošinu Paul da Serra na vyhlídku Encumeada s úžasným výhledem na jižní a zároveň severní pobřeží, společný pozdní oběd v hotelu Encumeada – typická madeirská specialita Espetada (hovězí maso na vavřínovém špízu s bramborem, domácím chlebem, salátem, červeným vínem a ovocem). Cestou zpět do Funchalu zastávka na druhém nejvyšším útesu v Evropě Cabo Girao a v typické rybářské vesnici Camara do Lobos. Nocleh.

4. den: Quinta Grande – Boa Morte, Ponta do Pargo, Calheta
odjezd na pěší túru podél levády Quinta Grande – Boa Morte (cca 7,5 km/cca 2,5 hod.), nenáročná procházka eukalyptovým a mimosovým hájem s nádhernými výhledy na jižní pobřeží Madeiry a terasovitá políčka. Přejezd k západnímu mysu Ponta do Pargo – zastávka na vyhlídce, dále jižním pobřežím do Jardim do Mar (zastávka) a do Calhety na krátkou prohlídku továrny na zpracování cukrové třtiny, možnost koupání na krásné písečné pláži. Nocleh.

5. den: Pico do Arieiro, Ribero Frio, Santana
odjezd na třetí nejvyšší vrchol ostrova Pico do Arieiro v nadmořské výšce 1 818 m (zastávka), třetihorními lesy k farmě pstruhů Ribeiro Frio – procházka na vyhlídku Balcoes, přejezd do Santany proslulé barevnými domky se slaměnou střechou. Společný typický oběd – ryba Espada. Přejezd k nejvýchodnějšímu místu ostrova – kouzelnému mysu Ponta de Sao Lourenco, na zpáteční cestě do Funchalu zastávka na vyhlídce Pico Do Facho a prohlídka městečka Machico. Nocleh.

6. den: Eira do Serrado, Curral das Freiras
odjezd na vyhlídku Eira do Serrado – první zastávka na vyhlídce Pico dos Barcelos s unikátním pohledem na Funchal, druhá na vyhlídce Eira do Serrado s nezapomenutelným výhledem do Údolí jeptišek – kráteru Curral das Freiras. Zastávka na Monte – v rezidenční čtvrti nad hlavním městem, prohlídka kostela a parku, fakultativně možnost jízdy v unikátních dřevěných saních na trase 4 km za běžného provozu. Individuálně možnost návštěvy Tropických zahrad, jízda lanovkou zpět do Funchalu, nebo návštěva muzeí či parků ve městě, individuální volno. Nocleh.

7. den: Funchal
individuální volno – možnost fakultativních výletů v místě (doporučí a nabídne průvodce na místě – pěší túry po levádách, návštěva dalších zahrad a parků, lodní výlety – např. replikou Kolumbovy lodi Santa Maria podél pobřeží, vyjížďka katamaránem, výjezd lodí na pozorování delfínů, pronájem automobilu, trajektem na ostrov Porto Santo s překrásnou 9 km dlouhou písečnou pláží, potápění, rybaření a mnoho dalších výletů).

8. den: Funchal – Praha
transfer na letiště, odlet do ČR.

Upozornění: Rozsah a kvalita uvedených služeb a aktivit může být ovlivněna zavedením případných hygienických či protiepidemických opatření v dané destinaci. Změna programu vyhrazena, vstupy do objektů a památek při prohlídkách nejsou součástí ceny, kromě těch vypsaných v odstavci cena zájezdu zahrnuje. Doporučujeme počítat s částkou cca 80 EUR na vstupy. Minimální počet účastníků je 15 osob.Program je organizován v pohodovém tempu pro všechny věkové kategorie, procházky po levádách nejsou vhodné pro klienty s omezenou mobilitou. V červnu se koná na Madeiře „Atlantic Festival“ – každou sobotu ohňostroj v přístavu ve Funchalu od cca 22:30 hod. Stravování v místní restauraci – cca 15 EUR – jídlo, nápoj, káva. V bufetu v hotelu jídlo kolem 5-8 EUR/ osoba.

V ceně zájezdu je zahrnuto: leteckou přepravu v turistické třídě včetně letištních a bezpečnostních poplatků: Praha-Funchal-Praha, transfer letiště-hotel-letiště, 7 nocí ve 2lůžkovém pokoji v 3* hotelu Dorisol Mimosa se snídaní, dopravu autokarem a výlety/treking dle programu, vstupy uvedené „v ceně“ dle programu, služby česky nebo slovensky hovořícího průvodce, povinné pojištění cestovní kanceláře ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

V ceně zájezdu není zahrnuto: 1lůžkový pokoj (6 990 Kč), 7x večeře (4 990 Kč), individuální vstupy a fakultativní akce/výlety, orientační ceny: jízda na dřevěných saních z Monte cca 15 EUR/os., vstupné do Tropických zahrad cca 12,50 EUR, lanovka na Monte cca 11 EUR, vstupné do lávových bazénů v Porto Moniz cca 2 EUR, doporučený příplatek za cestovní pojištění (podrobnosti o pojištění naleznete na našich webových stránkách nebo u svého prodejce), fakultativní služby, místní taxy splatné v místě, spropitné.

Zjistit termíny a ceny

Zájezdy 2022...