Londýn plný kouzel

abstract

Ostrava, Frýdek-Místek, Nový Jičín, Olomouc, Prostějov, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha, Beroun (dálnice), Plzeň 

Program zájezdu

1. den: Odjezd z ČR autobusem. Nástupní místa v celé ČR – vybírejte v rezervačním formuláři.  

2. den: Příjezd do Londýna na Greenwich, procházka kolem královské observatoře, plachetnice Cutty Sark, dále poplujeme lodí po řece Temži do centra, kolem pevnosti Tower of London – jedna z největších pevností středověké Evropy a nejznámějšího mostu Tower Bridge. Prohlídka nejdůležitějších pamětihodností městem s průvodcem. Fakultativně vstupenka na vyhlídkového kolo London Eye. Ve večerních hodinách odjezd z Londýna na hotel na okraji Londýna, ubytování, individuální večerní program, nocleh.

3. den: Snídaně v hotelu, povinný polodenní fakultativní výlet do studií Harryho Pottera – Warner Bross Studia –Bradavický hrad, Brumbálova pracovna s mečem Godrika Nebelvíra, Moudrý klobouk, v kuchyni Weasleyových uvidíte triky, díky kterým se pánev sama myla, jehlice samy pletly atd.. U chýše školníka Hagrida stojí i jeho slavný motocykl, dále do Zobí ulice, kde Harry Potter bydlel, procházka Příčnou ulicí, čarodějnické banky skřetů Gringottových včetně masek, učebna lektvarů profesora Snapea, kancelář Umbridgové, Harryho koště Nimbus 2000 a mnoho dalšího. Přejezd do Windsoru – možnost návštěvy nejstaršího královského zámku v Británii – Windsoru. Návrat do hotelu, individuální večerní program, nocleh.     

4. den: Snídaně v hotelu. Možnost individuálního programu pro nákupy a návštěvu památek, galerií, muzeí, nebo Londýn celodenní pěší prohlídka centra města s průvodcem s využitím veřejné dopravy přes Millenium Bridge, Tate Gallery – galerie moderního umění na místě bývalé elektrárny, Globe – kopie alžbětinského divadla, Southwark Cathedral, London Bridge s vyhlídkou, Tower – původně královská rezidence a obávané vězení, dnes proslulá klenotnice a zbrojnice, nejslavnější londýnský most Tower Bridge, HMS Belfast – poslední křižník Royal Navy, přístavní doky upravené na obchodní a zábavní oblast St. Catherine´s Dock. Fakultativně vstupenka na mrakodrap The Shard. Večer odjezd z Londýna do ČR.

5. den: Návrat do České republiky.

Fakultativní služby

• Možnost zakoupení vstupenky na London Eye 950 Kč
• Možnost zakoupení vstupenky na mrakodrap The Shard 1.150 Kč
• Možnost ubytování na jednolůžkovém pokoji: příplatek: 1.990 Kč
• Možnost rezervace v autobuse (řady 2) příplatek: 299 Kč
• Možnost rezervace v autobuse (řady 3-5) příplatek: 249 Kč

Fakultaitvní výlety jsou organizovány při minimálním počtu 15 osob.

Informace

POVINNÉ PLATBY NA MÍSTĚ:
Vstupenka do studií Harryho Pottera cca od 51,50 GBP/osobu (cena se mění v závislosti na termínu)

K rezervaci nutno dodat datum narození, státní příslušnost, číslo pasu, platnost pasu  od-do od každého účastníka. Upozorňujeme, do Velké Británie lze cestovat pouze na cestovní pas.

Vstupy do památek a jízdné MHD si hradí účastníci zájezdu sami na místě.
Minimální počet pro realizaci zájezdu je 30 osob. Změna hotelu a programu vyhrazena.  

UPOZORNĚNÍ: 
Doporučujeme zakoupit si veškeré fakultativní služby ve vaší cestovní kanceláři. Bohužel není vždy možné požadovat zajištění a finanční vyrovnání těchto služeb na místě u průvodce zájezdu. V případě, že k nákupu dojde, požadujte vždy doklad o zaplacení.   

Výklad k navštíveným místům může podat průvodce pouze v autokaru a v přiměřené míře mimo autokar.  Prohlídky jednotlivých pamětihodností probíhají individuálně, bez přímého průvodcovského výkladu. 

Doporučujeme si před cestou vyhotovit kopie cestovních dokladů a nenosit je spolu s originály. V případě ztráty či odcizení se tím urychlí vyřizování formalit na zastupitelských úřadech.

Cena zahrnuje

• dopravu klimatizovým autobusem
• 2 noclehy v hotelu *** s anglickou snídaní na okraji Londýna, pokoje s příslušenstvím 
• trajekty
• služby průvodce po celou dobu zájezdu
• zákonné pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.

Tipy pro správnou volbu

Londýn a populární studia Harryho Pottera
Nahlédnutí do světa čar a kouzel
Prohlídka Londýna a nejznámějších památek s průvodcem
Snídaně v hotelu v ceně ubytování
Možnost zakoupení vstupenek na vyhlídkové kolo London Eye a mrakodrap Shard
Možnost návštěvy zámku Windsor
Ideální pro rodiny s dětmi

Zjistit termíny a ceny

Zájezdy 2023...