Okouzlující Thajsko

Program zájezdu

1. DEN KRABI
Přílet do KRABI, transfer do hotelu a ubytování. Volný čas. Nocleh.

2. DEN AYUTTHAYA – BANGKOK 
Balíček snídaně. Předčasný check-out z hotelu. Transfer na letiště a odlet do Bangkoku. Přejezd do bývalého hlavního města Thajska – AYUTTHAYA. Návštěva malebných ruin paláce a chrámů. Město vzkvétalo od poloviny 14. do 18. století a tehdy bylo jedním z nejbohatších a nejmocnějších městských center v Asii. Bylo zde přes 2000 pozlacených chrámů, jejichž záře byla viditelná na mnoho kilometrů. Transfer do vašeho hotelu v BANGKOKU. Ubytování. Fakultativně (za příplatek na místě): večeře v restauraci v 78. patře Baiyoke Sky Hotel – nejvyšší budovy Thajska – s panoramatickým výhledem na město. Poté se projděte po slavné ulici Khao San. Návrat do hotelu, nocleh.

3. DEN BANGKOK
Snídaně. Návštěva největších atrakcí BANGKOKU: Chrámu smaragdového Buddhy, který je nejvýznamnější svatyní země, a Královského paláce, historického sídla králů Thajska. Projeďte královskou čtvrtí Dusit, kde je například královský příjmací sál Ananty Samakhom, socha krále Rámy V. na koni a palác Paruskavan, kde na počátku 20. století žila slavná princezna Katia. Návštěva Chrámu ležícího Buddhy, ve kterém se nachází jedna z největších soch Buddhy na světě, měřící až 46 m. ​​Fakultativně (za příplatek na místě): výlet tradiční lodí po řece Chaophraya a kanály Bangkoku, které byly hlavní komunikační trasou starého města. Projeďte čínskou čtvrtí. Návštěva chrámu Zlatého Buddhy. Volitelné večer (za příplatek na místě): transfer na noční trh Asiatique Riverfront. Večeře podávaná s tradičními thajskými pokrmy a transvestit show – Calypso. Volný čas na nákupy na největším nočním trhu v Bangkoku se spoustou restaurací, pouličního jídla a stánků se suvenýry. Návrat do hotelu, nocleh.

4. DEN KANCHANABURI – PN ERAWAN – ŘEKA KWAI

Snídaně. Odhlášení z hotelu. Odjezd do provincie KANCHANABURI ležící cca 150 km západně od Bangkoku. Návštěva NÁRODNÍHO PARKU ERAWAN. Procházka ke krásně položenému vodopádu a koupání v křišťálově čisté vodě. Návštěva sloní rezervace, kde uvidíte, jak se tato krásná zvířata chovají ve svém přirozeném prostředí, nakrmíte je a dozvíte se o nich mnoho zajímavostí. Fakultativně (za příplatek na místě) neobvyklá atrakce: společná koupel se slony v řece Kwai. Zastávka u Tam Krasae – můžete si prohlédnout jeskyni se sochou Buddhy a malebným dřevěným mostem, který je součástí „cesty smrti“. Přejezd do vesnice Kanchanaburi. Volno u slavného mostu na ŘECE KWAI. Ubytování v hotelu na břehu řeky Kwai. Nocleh v Kanchanaburi.

5. DEN DAMNOEN SADUAK – HUA HIN
Snídaně. Přejezd do DAMNOEN SADUAK, kde se nachází nejznámější plovoucí trh v Thajsku. Místní obchodníci prodávají ovoce, zeleninu a další potraviny i místní řemeslné výrobky z lodi. Můžete také ochutnat tradiční pokrmy připravované na lodích. Volný čas na nákupy. Poté návštěva královského paláce Khao Wang v Phetchaburi. Palác byl postaven v roce 1859 králem Mongkutem (Rama IV). Odpoledne přejezd do HUA HIN – přímořského města ležícího cca 220 km jihovýchodně od hlavního města Thajska. Ubytování. Večer volný čas na procházku nebo menší nákupy na nočním trhu Hua Hin. Ubytování.

6. DEN PN SAM ROI YOD
Snídaně. Překontrolovat. Přejezd do malé rybářské vesnice Bang Pu v NÁRODNÍM PARKU SAM ROI YOD. Výlet lodí na klidnou pláž a 20 min. průchod do jeskyně Phraya Nakorn, kde je krásný altán obklopený stalagmity, vybudovaný králem Chulalongkornem. Odpoledne odjezd do Chumphonu. Ubytování, nocleh.

7. DEN PN KHAO SOK – KRABI
Snídaně. Přejezd do NÁRODNÍHO PARKU KHAO SOK. Park se rozkládá na ploše cca 740 km², můžete zde vidět zbytky panenského tropického pralesa, který dříve pokrýval celý Malajský poloostrov. Les obývá mnoho druhů zvířat např. sloni, giboni, jeleni a tapíři. Jeho centrální částí je jezero Cheow Larn. Výlet na motorovém člunu po malebném jezírku obklopeném strmými vápencovými skalami tyčícími se až 500 m nad vodní hladinu. Odpoledne přejezd do jedné z nejkrásnějších provincií Thajska – KRABI. Ubytování, nocleh.

8. DEN
Snídaně. Volno (v závislosti na čase odletu), transfer na letiště a odlet zpět do Prahy. Pro lidi, kteří si pobyt prodlužují za odpočinkem: snídaně, check-out, transfer na letiště, transfer do vybraného hotelu.

Fakultativní služby

Fakultativní poplatky: večeře v Bangkoku v Baiyoke Sky: cca 50 USD; plavba v Bangkoku: cca 20 USD; sloní koupel: cca 50 USD; Asiatique Riverfront a Calypso: Přibližně 50 USD.

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob

Změna programu vyhrazena

Povinné platby na místě: vstupenky a místní průvodci, vnitrostátní let: Krabi-Bangkok: cca 260 USD, spropitné: cca 5 USD / osoba / den

Vzhledem k přísným zákonným požadavkům v Thajsku lze návštěvu Královského paláce, Chrámu smaragdového Buddhy a některých dalších zařízení uskutečnit pouze v doprovodu místního průvodce.

Cena zahrnuje

7 nocí v hotelech *** po trase zájezdu
Dvoulůžkové pokoje se sociálním zařízením
Stravování: 7 snídaní (1 snídaně formou balíčku) 
Let: Česko-Thajsko-Česko 
Transfery
Jízda autokarem 
Pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Zjistit termíny a ceny

Zájezdy 2023...