Poznejte Omán

abstract

Novinka Čedoku

Program zájezdu

1.DEN
 Přímý let do Muskatu. Transfer do hotelu, ubytování, večeře a nocleh

2.DEN MUSKAT – HAWIYAT NAJM – FINS – WADI TIWI
Snídaně. Návštěva města MUSKAT. Přejezd k Velké mešitě Sultan Qaboos, která se vyznačuje mimořádnou architekturou. Budova zachovává dokonalou rovnováhu mezi estetikou, kulturou a hluboce zakořeněnou islámskou tradicí. Výlet podél pobřeží. Krásně malebná trasa začíná v HAWIYAT NAJM neboli u padající hvězdy, jak místní nazývají krasový trychtýř naplněný tyrkysovou vodou. Volný čas na osvěžující koupání v křišťálově čisté vodě. Poté přejezd do oblasti FINS, kde se nachází krásná bílá pláž. Volný čas na opalování. Trasa pokračuje do WADI TIWI. Wadi je jedním z nejcharakterističtějších prvků ománské krajiny. Jedná se o přírodní vodní bazény v pouštní krajině, mimořádně oblíbené u Ománců, kteří si chtějí odpočinout od pouště a slunce. Transfer do hotelu v oblasti Sur. Ubytování, večeře a nocleh.
3.DEN SUR – WAHIBA SANDS
Snídaně. Návštěva města SUR. Přejezd na Dhow Yardu –největší loděnice na stavbu arabských plachetnic. V minulých staletích se tyto plachetnice plavili po vodách Perského zálivu, Arabského moře, východního pobřeží Afriky a Indie a Číny. Přejezd do Al Kamil, kde začne pouštní dobrodružství. Jízda jeepem 4×4 přes duny pouště WAHIBA SANDS. Večerní obloha bez světel měst odhaluje svá tajemství,pouhým okem lze vidět nespočet hvězd a souhvězdí. Ubytování v kempu v poušti, večeře a nocleh.
4.DEN BAHLA – JABREEN – AL HAMBRA
Snídaně.Jízda jeepy 4×4 pouští po Al Kamilu. Poté přejezd autokarem do starodávného města a pevnosti BAHLA. Návštěva jedné z nejpůsobivějších pouštních pevností Ománu. Následuje přejezd do Fort JABREEN. Trasa poté pokračuje do AL HAMRA, vesnice v pohoří Hajar, na úpatí nejvyššího vrcholu Ománu – Jabal Shams. K vidění jsou zde dokonale zachovalé domy z nepálených cihel. Transfer do hotelu v oblasti Jabreen. Ubytování, večeře a nocleh.
5.DEN NIZWA – MUSKAT
Snídaně. Návštěva bazaru ve městě NIZWA, známého místními, uměleckými výrobky ze stříbra a mědi. Čas na fotky u pevnosti v Nizwě. Přestup do MUSKATU. Odpoledne procházka po promenádě Muttrah, která se táhne v délce asi 3 km podél pobřeží s výhledem na starý Muscat včetně mešity Muttrah, jejímž poznávacím znamením je modrá kupole. Každý večer se promenáda zaplní místními obyvateli a turisty procházejícími se mezi četnými hospodami a restauracemi. Přejezd do hotelu poblíž Muskatu. Ubytování, večeře a nocleh.
6.DEN BARKA – NAKHL – AL RUSTAQ – AL KASFAH – THOWARA
Snídaně. Návštěva muzea Bait Al Gasham, které se nachází v cca 300 let starém opevněném sídle postaveném z nepálených cihel. Muzeum má zajímavou expozici přibližující každodenní život bývalé aristokracie. Přejezd do městečka BARKA které se nachází na předměstí Muskatu. Procházka po místním rybím trh, kde se návštěvník procházkou mezi stánky s ranním úlovkem stává divákem a účastníkem každodenního života. Volný čas. Poté přejezd do jedné z nejzajímavějších pouštních pevností Ománu – NAKHL. Historie pevnosti je nesmírně bohatá a zajímavá. Byl postaven v předislámské době, byl mnohokrát přestavován a rozšiřován. V současné době existují mj muzeum prezentující historické zbraně. Je několik kilometrů od města AL RUSTAQ se zajímavou pevností, v jejímž okolí se taktéž nacházejí horké prameny AL KASFAH. Volný čas na odpočinek v oáze. Poté přejezd do oázy THOWARA, procházka a volný čas. Návrat do hotelu, večeře a nocleh
7.DEN MUSKAT
Snídaně.Odjezd z přístavu Muskat tradiční lodí dhow. Šnorchlování ve vyhrazené oblasti Ománského zálivu, známého svými korálovými útesy, mořskými želvami a delfíny. Návrat do přístavu Muscat. Návrat do hotelu, večeře a nocleh.
8.DEN
Odlet do Prahy. Klienti, jež mají zakoupený navazující pobyt u moře, budou mít zajištěný transfer do hotelu.

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 20 osob.
Pouze pro osoby starší 18+
Změna programu vyhrazena.

Povinné platby na místě:

 spropitné: cca 5 USD/osoba/den 
 poplatky nezahrunuté v ceně zájezdu

Cestovní doklady 
Základní podmínkou pro vstup na ománské území je cestovní doklad platný minimálně 6 měsíců ode dne vstupu a platné vízum. Vstupní či výstupní razítko ze státu Izrael zpravidla nebývá při vstupu na ománské území problém, v případě Vašich pochybností se s dotazem obraťte na nejbližší ománský zastupitelský úřad

Cena zahrnuje

• leteckou přepravu Praha – Muscat – Praha  vč. tax a příplatků
• 7 noclehů: 6 v s polopenzíí v hotelech ***,4 v Muskatu,1 v Suru, + v Jabreen + 1 nocleh v poušti
• přepravu autokarem po trase zájezdu
• služby průvodce a místní průvodce
• pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Tipy pro správnou volbu

* Exkluzivně u Čedoku:  Prodlužte si dovolenou  a zarezervujte si navazující pobyt u moře v hotelu dle Vašeho výběru.

Zjistit termíny a ceny

Zájezdy 2023...