Turistika a koupání na Madeiře

Program zájezdu

Den 1: Odlet z Prahy do Funchalu. Ubytování v hotelu Dorissol Complex nebo podobném.   

Den 2: Levada do Caldeirão Verde – jedna z nejkrásnějších levád na ostrově, situovaná v nadmořské výšce 880m, vede bujnou vegetací vavřínů a nabízí překrásné výhledy do údolí. Zde zažijete Madeiru takovou, jakou ji objevili první přistěhovalci. Cestou projdeme několika tunely, čelovka nebo baterka je nutností! Naším cílem je „zelený kotel“, do kterého padá 100 vodopád.   

Den 3: Ponta de São Lourenço Odjezd na severovýchodní mys ostrova. Ze zátoky Baia d´Abra podnikneme nenáročnou túru napříč vyprahlým poloostrovem, při které se nám naskytnou fascinující pohledy na okolní ostrovy Desertas a Porto Santo. Seznámíte se s odlišnou tváří Madeiry – polopouštní a pouštní florou a faunou a roztodivnými geologickými útvary. Za osvěžením na po túře vydáme na některou z místních pláží.   

Den 4: Vereda Do Larano Ve stáních nad městečkem Machico se napojíme na canicalskou levádu a zanedlouho začneme zlehka stoupat do sedla Boca do Risco. Odtud již vede udržovaná pěšina po skalních útesech směrem k Porto Cruz. Tuto fantatisckou túru zakončíme buď degustací rumu ( za poplatek ) nebo koupáním v oceánu.   

Den 5: TRASA DLE VÝBĚRU PRŮVODCE. Výběr dle aktuálních povětrnostních podmínek a kondiční možnosti skupiny.   

Den 6: Individuální volno. Možnost dalších fakultativních výletů.   

Den 7: Levado do Alecrim Začneme v oblasti Rabaçal. Trasa vede skrze vavřínové lesy a po cestě nás čekají úchvatné výhledy a několik vodopádů. Po turistice následuje koupání v lávových bazénech rybářské vesničky Porto Moniz.   

Den 8: Individuální volno, transfer na letiště a odlet do Prahy. Klienti, jež mají zakoupený navazující pobyt u moře, budou mít zajištěný transfér do hotelu.

Informace

Minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 14 osob. 
Povinné vybavení: baterka nebo čelovka 
Doporučené vybavení: pohodlná sportovní obuv, oblečení vhodné pro trekking v přírodě, trekové hole, nepromokavá bunda/pláštěnka, batoh, pokrývka hlavy. 
Změna programu vyhrazena.
V případě nepříznivého počasí lze pořadí výletů změnit.
Nedoporučuje se pro lidi méně fyzicky zdatné.

Cena zahrnuje

Leckou přepravu v turistické třídě včetně tax a příplatků. 
Transfery a dopravu na trase. 
7 noclehů v 3* hotelu ve Funchalu s polopenzí. 
Výlety dle programu. 
Průvodce. 
Pojištění dle zá. č. 159/99 Sb.

Ubytování po celou dobu je zajištěno ve Funchalu v hotelu Dorisol nebo podobném.

Zjistit termíny a ceny

Zájezdy 2022...