Plavba po Nilu z Marsa Alam

Program zájezdu

1. den: Přílet do Marsa Alam, transfer z letiště a ubytování v hotelu s all inclusive.  
2. den: Individuální volno s hotelu s programem all inclusive.

Směr plavby a čas na lodi se může měnit ( Asuán – Luxor,Luxor –Asuán) v závislosti na dostupnosti lodí, počasí a ročním období.

3. den: Po snídani check-out z hotelu a odjezd autokarem do Asuánu. Prohlídka Asuánské přehrady, považované za jeden z novodobých zázraků techniky 20. století, dále prohlídka Philae. Oběd na lodi a odpoledne návštěva botanické zahrady, kde se nacházejí vzácné druhy ptáků a rostlin. Večeře a nocleh na lodi. 

4. den: Snídaně, individuální volno nebo fakultativní autokarový výlet ke slavným skalním chrámům Abu Simbel (odjezd v časných ranních hodinách). Tato unikátní památka stojící na hranicích Egypta a Súdánu byla zachráněna pomocí UNESCO rozřezáním a přenesením ze dna Asuánské přehrady. Následuje plavba do Kom Ombo, večeře a nocleh na lodi. 

5. den: Po snídani prohlídka chrámu v Kom Ombo – dvojí chrám krokodýlího boha Sodeka a sokolího boha Hóra, pokračování v plavbě do Edfu – prohlídka chrámu zasvěcenému bohu Horovi, svatyně chrámu je jednou z nejlépe dochovaných kultovních staveb faraonského Egypta, oběd, pokračování plavby do Luxoru, večeře a nocleh na lodi. 
 6. den: Snídaně, vylodění a prohlídka západního břehu – chrámu královny Hatšepsut, jediné ženy starého Egypta s titulem faraon, dále Údolí králů s možností návštěvy unikátních hrobek faraónů Nové říše, následuje krátká zastávka u Memnonových kolosů, návštěva alabastrové dílny. Následuje oběd a pokračování na východní břeh – prohlídka chrámů v Luxoru a Karnaku, největšího chrámového komplexu boha Amona v Egyptě budovaného nepřetržitě po dobu 2000 let. Odpoledne transfer do hotelu v Marsa Alam, ubytování a večeře. 
7.den: Individuální volno s hotelu s programem all inclusive.
8. den: Podle času odletu transfer na letiště a odlet zpět do Prahy. Klienti,jež mají zakoupený navazující pobyt u moře, budou mít zajištěný transfér do hotelu.

Fakultativní služby

Výlety lze platit pouze na místě u průvodce.
Lze platit v dolarech, eurech nebo kreditní kartou.
Nelze platit v českých korunách.  
Výlet na Abu Simbel 100 USD

Informace

Informace:
– minimální počet účastníků pro realizaci zájezdu je 8 osob
– změna programu dle aktuální situace v místě vyhrazena 
Cena nezahrnuje:
– vstupní víza do Egypta (k zakoupení po příletu za cca 25 USD)
– povinné vstupy do památek během programu, trasnfery hotel – Asuan, Luxor – hotel, veškeré transfery během prohlídek památek, lokální průvodci, místní poplatky – splatné na místě u průvodce – 225 USD/osoba. Dítě má do 11 let má slevu 50%.
– spropitné (místní personál, průvodce, řidiči, převozníci lodí a další ) cca 40 USD/osoba vč. dětí, splatné po příjezdu na mistě.
– připlatek  za galavečeři období Vánočních svátku 

Cena zahrnuje

* 4 noclehy s plnou penzí během plavby na lodi 5*, 3 noclehy s all inclusive v hotelu 4* v Marsa Alam * stravování dle programu zájezdu * leteckou dopravu v turistické třídě včetně tax a příplatků * transfery letiště – hotel -letiště, * česky/slovensky hovořícího průvodce * pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.

Tipy pro správnou volbu

* Exkluzivně u Čedoku:  Prodlužte si dovolenou v Egyptě a zarezervujte si navazující pobyt u moře v hotelu dle Vašeho výběru.

Zjistit termíny a ceny

Zájezdy 2022...