Den 1
Den 2
Den 3
Den 1
V první den vaší cesty do Banátu byste neměli vynechat návštěvu hradu Corvin. Tento impozantní hrad se nachází nedaleko města Hunedoara a patří k nejznámějším památkám Rumunska. Po prohlídce hradu se doporučuje navštívit nedaleké hornické město Brad, kde si můžete prohlédnout historické dolu Emanoil, který je dnes muzeem. Večer strávíte v malebném historickém centru města Deva, kde si můžete vychutnat tradiční rumunskou kuchyni.
Den 2
Druhý den se vydejte do malebného městečka Alba Iulia, kde se nachází historická pevnost Alba Carolina. Prohlédněte si mohutné středověké hradby a navštivte katedrálu svatého Michaela. Poté se přesuňte do města Sibiu, které je známé svou barokní architekturou a úzkými uličkami. Ubytovat se můžete v jednom ze stylových penzionů a večeři si dopřejte v tradiční hospodě.
Den 3
V poslední den vaší cesty okolí Banátu určitě navštivte město Timisoara, které je nazýváno „malým Vídní“. Prohlédněte si náměstí Unirii s katedrálou a historické centrum s nádhernou architekturou. Po prohlídce města se můžete vydat do přírodní rezervace Cheile Nerei-Beușnița, kde si užijete krásné horské scenérie a malebné vodopády.
Nejčastější dotazy turistů:
1. Jak se dostanu do Banátu?
Do Banátu se nejlépe dostanete letecky do Bukurešti a odtud pokračujete vlakem nebo autobusem do jednotlivých destinací.
2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Banátu?
Ideální doba na návštěvu Banátu je jaro nebo podzim, kdy je příroda v plném rozkvětu a teploty jsou příjemné.
3. Jaká je místní měna v Banátu?
V Rumunsku se platí rumunským lei. Většina obchodů a restaurací přijímá také platby kartou.
4. Jaká je místní kuchyně v Banátu?
V Banátu si můžete vychutnat tradiční rumunská jídla jako sarmale (plněné zelí), mici (grilované masové páry) nebo papanasi (tvarohové knedlíky s tvarohem a marmeládou).
5. Jak je zde doprava?
V Banátu se dopravujete nejlépe veřejnou dopravou nebo nájemným vozem. Města jsou dobře propojena autobusy a vlaky.