Amsterdam Nejlepsi mista k navstiveni v Holandsku

Amsterdam – Nejlepší místa k navštívení v Holandsku

Obsah

Muzeum Anne Frankové

Muzeum Anne Frankové je jedním z nejznámějších historických míst v Amsterdamu. Toto muzeum se nachází v domě, kde se Anne Franková skrývala během druhé světové války. Návštěvníci se zde mohou dozvědět o životě Anne Frankové a vidět skryté místnosti, kde se skrývala s rodinou.

Vondelpark

Vondelpark je krásný park v centru Amsterdamu, ideální pro procházky, pikniky a relaxaci mezi místními obyvateli. Park je plný květinových záhonů, jezer a soch a poskytuje únik z rušného města.

Rijksmuseum

Rijksmuseum je národní muzeum Nizozemska, které obsahuje rozsáhlou sbírku uměleckých děl, včetně děl Rembrandta, Vermeera a dalších slavných umělců. Muzeum se nachází v impozantní budově v centru Amsterdamu.

Krásný návsi

Krásný návsi je starověké město s malebnými kanály, historickými domy a úzkými uličkami. Toto místo je ideální pro procházky a objevování tradičního holandského architektury.

Vinne mužů

Muzeum holandského piva, nazvané „Vinne mužů“, nabízí návštěvníkům možnost naučit se o historii a výrobě piva v Holandsku. Návštěvníci mohou ochutnat různé druhy piva a prohlédnout si staré pivovarské vybavení.

Jordaan

Jordaan je tradiční čtvrť v Amsterdamu s úzkými uličkami, vintage obchody a kavárnami. Toto místo je ideální pro procházku a prozkoumání autentického amsterdamského života.

Dámský palác

Dámský palác, známý také jako Královský palác, je impozantní budova na náměstí Dam v centru Amsterdamu. Toto místo nabízí prohlídky krásné architektury a historických interiérů.

Židovský čtvrť

Židovská čtvrť v Amsterdamu je plná historických památek, včetně synagog, památníků a muzeí, které připomínají židovskou historii a kulturu v Holandsku.

Rotterdamský přístav

Rotterdamský přístav je největší přístav v Evropě a nabízí návštěvníkům možnost prohlídky různých lodí, muzeí a restaurací podél vodních cest. Toto místo je skvělým místem k prozkoumání námořní historie Holandska.

Keukenhof

Keukenhof je známý květinový park, který nabízí jedinečnou příležitost pro procházky mezi miliony tulipánů a dalších květinových druhů. Toto místo je nejlepší navštívit během jarního období, kdy je park v plném květu.

Nejčastější dotazy turistů

Kde si mohu koupit vstupenky do muzea Anne Frankové?

Vstupenky do muzea Anne Frankové je nejlepší zakoupit online předem, nebo se připravit na delší čekání ve frontě u vstupu.

Jak se dostanu z letiště Schiphol do centra Amsterdamu?

Nejlepší možností je využít vlak, který je rychlý, pohodlný a cenově dostupný. Vlaková stanice se nachází přímo na letišti.

Kde mohu ochutnat tradiční holandské jídlo v Amsterdamu?

Nejlepšími místy pro ochutnávku tradičního holandského jídla jsou restaurace v centru města a tradiční trhy s potravinami.

Jak se dostanu do Keukenhofu z Amsterdamu?

Existují pravidelné autobusové spoje z centra Amsterdamu do Keukenhofu, které trvají zhruba 30-40 minut.

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Holandska?

Nejlepší čas na návštěvu Holandska je během jara, kdy kvetou tulipány a další květiny, nebo na konci léta, kdy je počasí příjemné a města nejsou přeplněná turisty.

Externí odkazy

3-denní itinerář

7-denní itinerář

14-denní itinerář

Seznam míst