Avignon Kde se stretavaji historie a umeni

Avignon – Kde se střetávají historie a umění

Obsah

Avignon

Avignon je město bohaté na historii a kulturu. Jeho nejvýznamnějším památkou je papežský palác, který byl sídlem papeže ve 14. století. Kromě toho můžete navštívit také Pont Saint-Bénézet, známý také jako most Avignon, který sloužil k překonání řeky Rhôny. Avignon je také známý svým divadelním festivalem, který se koná každý červenec a přitahuje umělce z celého světa.

Aix-en-Provence

Aix-en-Provence je malebné město s bohatou historií a krásnou architekturou. Můžete navštívit Cours Mirabeau, veletržní třídu lemovanou stromy a plnou restaurací a kaváren. Dále si můžete prohlédnout katedrálu sv. Sávy a zajít si na náměstí Place de l’Hôtel de Ville, kde se konají tradiční trhy.

Gordes

Gordes je malebné vesnička na kopci s úchvatnými výhledy na okolní krajiny. Je známá svými úzkými uličkami, historickými domy a tradičními provensálskými trhy. Navštivte zde také hrad Gordes a klášter Notre-Dame de Sénanque, který je obklopen levandulovými poli.

Arles

Arles je starobylé město ležící u řeky Rhôny. Můžete si prohlédnout amfiteátr, který je jedním z nejlépe zachovaných římských památek ve Francii. Další zajímavostí je Kostel sv. Trofima, který je zařazen na seznam světového dědictví UNESCO. Arles je také známé tím, že zde pobýval slavný malíř Vincent van Gogh, a můžete navštívit různá místa, která ho inspirovala k jeho obrazům.

Sénanque Abbey

Sénanque Abbey je klášter založený v roce 1148, který se nachází v malebném údolí uprostřed levandulových polí. Klášter je stále obýván řádem cisterciáků a můžete si ho prohlédnout během jejich modliteb. V okolí kláštera se nachází také krásné procházky a výlety do okolní přírody.

Verdon Gorge

Verdon Gorge je známá jako „Grand Canyon of Europe“ a je jedním z nejkrásnějších přírodních útvarů ve Francii. Můžete si užít nádherné výhledy během turistických stezek nebo si vyzkoušet vodní sporty jako je například kajakování. Nejlepší čas k návštěvě je na jaře, kdy jsou louky plné květin a v létě, kdy si můžete zchladit v průzračné vodě řeky Verdon.

Marseille

Marseille je druhé největší město ve Francii a má bohatou historii a pestrou kulturu. Navštivte staré přístavní čtvrti, kde najdete tradiční rybářské lodě a útulné restaurace podél moře. Můžete se také vydat do MuCEM, muzea moderního umění, nebo navštívit proslulou baziliku Notre-Dame de la Garde, která nabízí úchvatné výhledy na město.

Camargue

Camargue je jedinečná přírodní rezervace s močály, slanisky a písečnými plážemi. Tato oblast je známá také svým unikátním ekosystémem, který zahrnuje bílé koně, růžové plamenáky a černé býky. Pro milovníky přírody je to ideální místo pro pozorování zvířat a pěší túry.

Les Baux-de-Provence

Les Baux-de-Provence je malebná vesnice ve skalnatém prostředí s úchvatnými výhledy. Můžete si prohlédnout zříceniny hradu Baux, který kdysi patřil k moci rytířského rodu. Dále můžete navštívit historický střed vesnice a prohlédnout si různé obchůdky a restaurace nabízející tradiční provensálské speciality.

Pont du Gard

Pont du Gard je antický akvadukt postavený Římany v 1. století a je považován za jedno z nejlepších dochovaných inženýrských děl starověku. Můžete si zde prohlédnout vodní kanál, který sloužil k přivádění vody do města Nîmes a procházet se po okolních stezkách s výhledy na okolní krajiny.

Nejčastější dotazy turistů

Jak se dostat do Avignonu z letiště?

Nejbližší letiště k Avignonu je Letiště Avignon, nacházející se asi 8 km od centra města. Z letiště je možné se do centra dostat taxíkem nebo místním autobusem.

Kdy je nejlepší čas navštívit Provence?

Nejlepší čas k návštěvě Provence je od jara do podzimu, kdy je počasí nejstabilnější a příroda je plná květů a zeleně. Naopak v létě může být velmi horko, takže si dávejte pozor na vyhlídkových místech a na slunci.

Je nutné mít nějaké speciální oblečení nebo vybavení k návštěvě Verdon Gorge?

Pokud plánujete turistiku nebo outdoorové aktivity, doporučuje se mít pohodlné oblečení a obuv, která je vhodná pro chůzi v terénu. Také nezapomeňte dostatečně tekutiny, protože v létě může být velmi horko.

Můžeme si pronajmout auto na prohlídku Provence?

Ano, je možné si pronajmout auto v jednom z mnoha autopůjčoven v Avignonu, Aix-en-Provence nebo Marseille. Doporučujeme však mít na paměti, že některé uličky ve starých městech mohou být úzké a parkování může být obtížné, takže je lepší se předem informovat o parkovacích možnostech.

Jsou vstupy do památek placené?

Ano, většina památek v Provence má vstupné, avšak existují také různé druhy vstupů, jako například rodinné vstupné, skupinové vstupné nebo slevy pro studenty a důchodce. Je proto dobré se před návštěvou informovat o cenách a otevírací doby.

Itineráře

Seznam míst