Brno 3 denni itinerar

Brno- 3 denní itinerář

Den 1: Prozkoumání historického centra

V první den svého pobytu v Brně se vydejte do historického centra města. Navštivte Veveří Castle, který je jedním z nejstarších hradů v České republice. Pokračujte k Špilberku, dominantnímu hradu nad městem s krásným výhledem. Procházejte se po úzkých uličkách Starého Města a nakonec se zastavte na náměstí Svobody, kde můžete ochutnat tradiční moravskou kuchyni v jedné z mnoha restaurací.

Den 2: Výlet do okolí

Pro druhý den doporučujeme výlet do okolí Brna. Navštivte Punkva Caves v Moravském krasu, kde se můžete projít podzemními jeskyněmi a projet se na lodi pod zemí. Poté se vydejte do krásného zámku Vranov nad Dyjí a prozkoumejte jeho zahrady a interiéry. Na zpáteční cestě se zastavte v Mikulově, malebném městečku s bohatou historií a skvělými vinnými sklípky.

Den 3: Moderní stránka Brna

V poslední den svého pobytu se zaměřte na moderní stránku Brna. Navštivte Moravská galerie v Brně, kde si můžete prohlédnout rozsáhlou sbírku moderního umění. Procházejte se po výstavišti Brno Exhibition Centre a podívejte se, co se zde právě koná. Na závěr doporučujeme návštěvu Kraví hora, kde si můžete vychutnat krásný výhled na město.

Nejčastější dotazy turistů

  1. Jak se dostat do centra Brna? Veřejnou dopravou – městskou hromadnou dopravou, která je velmi dobře zajištěná.
  2. Kde se dá dobře najíst v Brně? Doporučujeme restaurace na náměstí Svobody nebo ve čtvrti Veveri.
  3. Co si přečíst o historii Brna? Doporučujeme knihu „Brno: Město uprostřed Evropy“ od Petra Kubína.
  4. Která památka je v Brně nejznámější? Určitě Špilberk, který dominuje nad městem.
  5. Kde si koupit suvenýry z Brna? Na trzích a stáncích se suvenýry v centru města.

Seznam míst