Brno 7 denni itinerar

Brno – 7 denní itinerář

Den 1

Příjezd do Brna. Nejprve doporučuji navštívit hrad Špilberk, který je dominantou města. Poté se procházka po historickém centru města s návštěvou kostela svatého Petra a Pavla a Náměstí svobody. Večer si dopřejte večeři v některé z místních restaurací s tradiční moravskou kuchyní.

Den 2

Dnes se vydejte do Moravského krasu, kde si můžete prohlédnout jeskyně Punkevní a Macocha. Po návštěvě jeskyň se projděte po okolních lesích a kopcích. Večer se vraťte do Brna a navštivte Vila Tugendhat, modernistickou památku UNESCO.

Den 3

Ráno navštivte brněnskou ZOO, která patří k nejlepším v Česku. Poté se vydejte do technického muzea VIDA! Science Center, kde se dozvíte spoustu zajímavostí o vědě a technice. Večer relaxujte v Lužánkách, místním parku ideálním k odpočinku.

Den 4

V tomto dni se podívejte na funkční stavbu UNESCO, soutok místní podzemní řeky a Punkvy. Prohlédněte si také hrad Veveří, který leží nedaleko Brna na břehu Brněnské přehrady. Večer si můžete dopřát romantickou večeři u vody.

Den 5

Dopoledne navštivte Moravskou galerii, kde najdete bohaté sbírky výtvarného umění. Odpoledne se vydejte na kole do okolních vinic na ochutnávku místních vín. Večer se můžete projít po Svratce a dopřát si večeři v jedné z místních restaurací.

Den 6

Dnes se vydejte do blízkého Mikulova, kde si prohlédněte zámek a nádherné historické centrum města. Po návratu do Brna se projděte po výstavišti, kde se pravidelně konají různé akce a veletrhy.

Den 7

Poslední den doporučuji věnovat návštěvě výstavních sklepů ve Velkých Pavlovicích, kde si můžete ochutnat místní vína. Poté se vydejte do Královského města Znojmo, kde si prohlédněte historické památky a ochutnejte známé znojemské okurky. Večer se vraťte do Brna a nechte se unést atmosférou města večerních hodin.

Nejčastější dotazy turistů

1. Jak se dostat do Brna z letiště?

Z letiště Václava Havla v Praze je možné dojet do Brna autobusem, vlakem nebo si půjčit auto.

2. Jaký je nejlepší způsob dopravy v Brně?

V Brně je veřejná doprava dobře fungující, můžete využít tramvaje, autobusy nebo taxi.

3. Jaké jsou typické lahůdky z moravské kuchyně?

Mezi nejznámější pokrmy patří bramboráky, moravská svíčková nebo tradiční klobásy.

4. Jaké jsou nejlepší památky v Brně?

Kromě hradu Špilberk a Vily Tugendhat stojí za to navštívit také Katedrálu svatého Petra a Pavla a Starou radnici na náměstí.

5. Jaké jsou vhodné suvenýry z Brna?

Z Brna si můžete odnést místní víno, sklářské výrobky nebo keramiku.

Seznam míst