Den Prochazka po Vila Tugendhat navsteva brnenskych vystavist

Den: Procházka po Vila Tugendhat, návštěva brněnských výstavišť

Program

Den 1

Vítejte v Brně! Doporučujeme začít vaši cestu procházkou po UNESCO památce Vila Tugendhat, ikonické modernistické stavbě navržené Ludwigem Miesem van der Rohe. Prohlédněte si interiér vily a užijte si krásný výhled z terasy.

Den 2

Dnes se můžete vydat na brněnská výstaviště, kde se konají různé akce a výstavy po celý rok. Nezapomeňte navštívit brněnský hrad Špilberk, který se tyčí nad městem a nabízí nádherný výhled na okolí.

Den 3

Pokračujeme ve vaší cestě po Brně. Navštivte Moravské zemské muzeum, kde se můžete dozvědět o historii Moravy a zhlédnout různé exponáty. Procházku si můžete udělat i po historickém centru města s návštěvou radnice a kostela sv. Petra a Pavla.

Den 4

Dnes se vydejte do okolí Brna. Doporučujeme navštívit Lednicko-Valtický areál, který je také zapsán na seznamu UNESCO. Prohlédněte si zde zámek Lednice s krásným parkem a zámeckým skleníkem.

Den 5

Po snídani se vydejte do přírodní rezervace Moravský kras, kde můžete obdivovat jeskyně a krásnou krajinu. Navštivte Punkevní jeskyně s podzemní řekou, která je jednou z nejznámějších v Česku.

Den 6

Dnes je ideální den na návštěvu Brněnského zámeckého parku, kde si můžete odpočinout a projít se po krásné zeleni. Večer se pak můžete vydat do Brněnského Divadla Reduta na divadelní představení.

Den 7

V poslední den vaší cesty si dopřejte relaxaci v Aquaparku Kohoutovice nebo si prohlédněte Městskou památkovou rezervaci v Židlochovicích. Než se vrátíte domů, nezapomeňte si koupit suvenýry v jednom z místních obchodů.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kde se nachází Vila Tugendhat?
  Vila Tugendhat se nachází na adrese Černopolní 45, 613 00 Brno.
 2. Jak se dostanu na brněnské výstaviště?
  Brněnské výstaviště je snadno dostupné MHD z centra města.
 3. Kdy je nejlepší čas navštívit Moravský kras?
  Nejlepší čas návštěvy je na jaře nebo na podzim, kdy je menší návštěvnost.
 4. Je nutná rezervace pro návštěvu Punkevních jeskyní?
  Ano, je doporučeno si rezervovat prohlídku předem online.
 5. Kolik stojí vstup do Divadla Reduta?
  Cena vstupenek do Divadla Reduta se liší podle představení, pro aktuální ceny navštivte jejich oficiální stránky.

Seznam míst