Den Vylet do Moravskeho krasu navsteva Punkevnich jeskyni a propasti

Den: Výlet do Moravského krasu, návštěva Punkevních jeskyní a propasti Macocha

Program

Den 1

Vítejte v Brně! První den si můžete prohlédnout pamětihodnosti ve městě, jako je hrad Špilberk, Petrov nebo Náměstí Svobody. Doporučujeme také navštívit Moravskou galerii výtvarných umění a procházku po parku Lužánky.

Den 2

Druhý den se vydejte na výlet do Moravského krasu. Navštivte Punkevní jeskyně a propast Macocha, která je jednou z nejhlubších jeskyní v Česku. Po prohlídce si můžete udělat krásnou procházku po okolí a obdivovat krásnou přírodu.

Den 3

Třetí den doporučujeme navštívit Vila Tugendhat, což je ikonická funkcionalistická stavba. Poté se projděte po krásné zahradě Špilberk a vydejte se do Löw-Beer Villa, kde si můžete prohlédnout moderní umění.

Den 4

Čtvrtý den si můžete dopřát odpočinek v Kraví hoře, kde si můžete vychutnat krásný výhled na město Brno. Poté navštivte Brněnský zámecký areál a procházku po Bobycentru.

Den 5

Pátý den se vydejte na návštěvu zámku Lednice, který je jedním z nejvýznamnějších barokních památek v Česku. Poté si udělejte prohlídku Lednicko-valtického areálu, který patří mezi světové kulturní památky UNESCO.

Den 6

Šestý den doporučujeme navštívit hrad Pernštejn, který se nachází nedaleko Brna. Procházka po okolí a zhlédnutí středověké architektury stojí za to. Poté se vydejte do města Mikulov, kde si můžete prohlédnout zámek a procházet se historickým centrem.

Den 7

Poslední den můžete strávit návštěvou ZOO Brno, která patří mezi největší zoologické zahrady v Česku. Poté si můžete dopřát nákupy v obchodním centru Vaňkovka nebo procházku po Veveří.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kde se nachází Punkevní jeskyně a Macocha?

  Punkevní jeskyně a Macocha se nacházejí v Moravském krasu nedaleko obce Blansko, asi 30 km severně od Brna.

 2. Je nutná rezervace pro prohlídku Vily Tugendhat?

  Ano, pro prohlídku Vily Tugendhat je nutná rezervace předem.

 3. Jak se dostanu na hrad Pernštejn z Brna?

  Na hrad Pernštejn se lze dostat autem nebo veřejnou dopravou z Brna do nedalekého města Nedvědice, odkud ještě pěšky k hradu.

 4. Mohu se dostat z Brna do Lednice veřejnou dopravou?

  Ano, z Brna je možné se dostat do Lednice autobusem nebo vlakem, cesta trvá přibližně 1-2 hodiny.

 5. Jak dlouho trvá prohlídka Punkevních jeskyní a Macochy?

  Prohlídka jeskyní a propasti trvá kolem 2 hodin, je nutné počítat s čekací dobou.

Seznam míst