Gruzie 7 denni itinerar

Gruzie – 7 denní itinerář

Den 1

Den 2

Den 3

Den 4

Den 5

Den 6

Den 7

Den 1

Po příletu do Tbilisi se ubytujte v hotelu a začněte své objevování gruzínského hlavního města. Navštivte Staré Město s historickými památkami jako je Metechi kostel, Narikala pevnost a Sioni katedrála. Prozkoumejte místní trhy, ochutnejte tradiční gruzínskou kuchyni a relaxujte v lázních.

Den 2

Druhý den se věnujte výletu do Mtskhety, kde se nachází klášter Jvari a Svetitskhoveli katedrála, které jsou zapovězenými památkami UNESCO. Navštivte také archelogické muzeum a ochutnejte místní víno v jedné z místních vinic.

Den 3

Cestou do Batumi se zastavte v Gori, rodišti Josepha Stalina a navštivte jeho muzeum. V Batumi si užijte procházku po nábřeží Černého moře, navštivte botanickou zahradu a Amfiteátr a zakončete den večerním programem v některém z místních barů.

Den 4

Vydajte se do přírodní rezervace Svaneti s nádhernými horami a starobylými věžemi. Projděte se po trekkingových trasách, navštivte muzeum v Mestii a ochutnejte gruzínské sýry a pečivo v místních obchodech.

Den 5

Po náročném dni ve Svaneti si dopřejte relaxaci v lázeňském městě Borjomi, které je známé svými termálními prameny. Navštivte Národní park Borjomi-Kharagauli a ochutnejte léčivou minerální vodu zdejších pramenů.

Den 6

Po cestě z Borjomi zastavte v Uplistsikhe, starověkém skalním městě vytesaném do skály. Pokračujte do Gori, kde si můžete prohlédnout pevnost Gori a muzeum Josepha Stalina. Večer přijeďte do Tbilisi a pozdravte gruzínskou kuchyni v některé z místních restaurací.

Den 7

Poslední den vaší cesty si udělejte výlet na hory Kazbegi a si vychutnejte úchvatné výhledy na nejvyšší horu Gruzie – Kazbek. Navštivte kostel Sv. Trojice na vrcholu hory a procházku kolem kavkazských scenérií. Po návratu do Tbilisi si dejte večeři v místní restauraci a užijte si poslední večery ve skvělé atmosféře gruzínského hlavního města.

Nejčastější dotazy turistů:

1. Jaká je doprava mezi jednotlivými destinacemi v Gruzii?

– Nejčastějším způsobem cestování mezi městy je autobus nebo vlak. Větší vzdálenosti lze překonat i letadlem.

2. Jaké je klima v Gruzii v průběhu roku?

– Gruzie má kontinentální klima s horkými lety a mírnou zimou. Nejlepší doba k návštěvě je jaro a podzim, kdy je počasí příjemné.

3. Jaká je místní měna v Gruzii?

– Oficiální měnou v Gruzii je lari (GEL). Většina míst přijímá i platby kartou.

4. Jaké jsou otevírací doby muzeí a památek?

– Většina muzeí a památek je otevřena v pracovní dny od rána do odpoledne. Je dobré si ověřit konkrétní otevírací doby před návštěvou.

5. Jaká je bezpečnostní situace v Gruzii?

– Gruzie je obecně bezpečnou zemí pro turisty. Je však doporučeno dodržovat obecná opatření a vyhnout se nebezpečným oblastem.

Seznam míst: