Hamburg Pet veci ktere stoji za navstevu

Hamburg – Pět věcí, které stojí za návštěvu

Obsah

  1. Landungsbrücken
  2. Speicherstadt
  3. Rathaus
  4. Elbphilharmonie
  5. Planten un Blomen
  6. Museum Hamburg
  7. St. Michaelis Church
  8. Hagenbeck Tierpark
  9. Miniatur Wunderland
  10. Reeperbahn

Landungsbrücken

Landungsbrücken jsou historický přístavní terminál v centru Hamburku. Dříve sloužily jako nástupiště pro trajekty a lodě, dnes jsou oblíbenou turistickou atrakcí. Nabízejí krásný výhled na řeku Elbu a výletní lodě, které odtud vyplouvají. Na konci mola najdete také několik restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat tradiční hamburskou kuchyni. Nezapomeňte si zde také vyfotit ikonickou hodinovou věž Landungsbrücken.

Speicherstadt

Speicherstadt je největší skupinou skladišť na světě a jedinečnou ukázkou průmyslové architektury z 19. století. Tato oblast je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO a nabízí fascinující procházku mezi cihlovými budovami a kanály. V současnosti zde najdete také několik muzeí, obchodů s rukodělnými výrobky a kaváren, které oživují historickou atmosféru této části města.

Rathaus

Rathaus je staroměstská radnice, která se pyšní nádhernou gotickou architekturou. Budova se nachází v samém srdci historického centra Hamburku a je jednou z nejznámějších památek města. Pro turisty jsou k dispozici pravidelné prohlídky vnitřních prostor, kde můžete obdivovat bohatě zdobené interiéry a historické sály. Při návštěvě Rathaus nezapomeňte navštívit také přilehlý trh s místními specialitami.

Elbphilharmonie

Elbphilharmonie je moderní koncertní sál, který se tyčí nad přístavní částí Hamburku. Tato architektonická perla je oblíbenou atrakcí nejen pro milovníky klasické hudby, ale i pro turisty, kteří si chtějí prohlédnout jednu z nejmodernějších staveb ve městě. Pokud se rozhodnete navštívit koncert v Elbphilharmonie, doporučujeme si vstupenky rezervovat v dostatečném předstihu, neboť jsou často vyprodány.

Planten un Blomen

Planten un Blomen je rozlehlý park, který nabízí klidné útočiště v samém centru Hamburku. V parku najdete rozmanité druhy rostlin, květinové zahrady, jezírka a fontány. V letních měsících se zde konají různé kulturní akce a koncerty, což park činí ideálním místem k odpočinku po celodenním poznávání města.

Museum Hamburg

Hamburg nabízí širokou škálu muzeí pro milovníky kultury a historie. Mezi nejznámější patří Kunsthalle Hamburg, Museum für Hamburgische Geschichte (Muzeum hamburské historie) a Internationales Maritimes Museum Hamburg. Každé z těchto muzeí nabízí fascinující pohled do dějin města a nabízí bohatý kulturní program pro návštěvníky všech věkových kategorií.

St. Michaelis Church

St. Michaelis Church, známý také jako Michel, je ikonický kostel, který dominuje panoramatu Hamburku. Turisté zde mohou prohlédnout bohatě zdobený interiér, výtvarné umění a také si vychutnat nádherný výhled na město z vyhlídkové věže. Kostel se nachází v historické čtvrti města a je snadno dostupný z centra.

Hagenbeck Tierpark

Hagenbeck Tierpark je jedním z nejstarších zoo v Německu a nabízí jedinečný zážitek pro celou rodinu. Zoo se zaměřuje na co nejpřirozenější prostředí pro zvířata a je známé pro své rozsáhlé výběhy, ve kterých se volně pohybují exotické druhy zvířat. Návštěvníci zde mohou vidět tygry, slony, žirafy a mnoho dalších zajímavých tvorů.

Miniatur Wunderland

Miniatur Wunderland je největší modelová železnice na světě a jedna z nejpopulárnějších turistických atrakcí v Hamburku. Toto interaktivní muzeum nabízí modely známých světových destinací, historických měst a přírodních krás. Prohlídka tohoto unikátního místa je výborný způsob, jak strávit pár hodin během pobytu v Hamburku.

Reeperbahn

Reeperbahn je známá ulice v hamburské čtvrti St. Pauli, která je centrem nočního života a zábavy. Tato čtvrť je plná barů, klubů, restaurací a zábavních zařízení, a je oblíbeným místem pro večerní výlety a procházky. Navštivte Reeperbahn ve večerních hodinách a zažijte atmosféru, kterou nenajdete nikde jinde v Německu.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší doba na návštěvu Hamburku?
Nejlepší období na návštěvu Hamburku je od května do září, kdy panují příjemné teploty a je nejmenší pravděpodobnost deštivého počasí.

Je vstup do muzeí a kulturních památek v Hamburku placený?
Vstupné do většiny muzeí a kulturních památek v Hamburku je placené. Doporučujeme si informace o vstupném zkontrolovat před návštěvou.

Existuje v Hamburku vstupenka, která umožní vstup do více muzeí za jednu cenu?
Ano, v Hamburku je k dispozici Hamburg Card, která nabízí vstup do více muzeí a veřejnou dopravu za zvýhodněnou cenu.

Jaké jsou nejlepší způsoby dopravy v Hamburku?
V Hamburku je k dispozici rozsáhlá síť městské dopravy, včetně tramvají, autobusů, vlaků a trajektů. Pro turisty je výhodné zakoupit si Hamburg Card, která pokrývá veřejnou dopravu v ceně.

Je bezpečné chodit po Hamburku ve večerních hodinách?
Hamburk je obecně považován za bezpečné město. Nicméně, jako v každém větším městě, je dobré být ve večerních hodinách opatrný a dodržovat základní bezpečnostní opatření.

Itineráře

Seznam míst