Hurghada Perla Rudeho more a nedotcene plaze

Hurghada – Perla Rudého moře a nedotčené pláže

Obsah

Akvarium Hurghada

Akvárium Hurghada je jedno z nejpůsobivějších akvárií na světě. Nachází se v Námořním biologickém muzeu, kde můžete obdivovat nepřeberné množství mořských tvorů a rostlin. Akvárium je fantastickým místem, kam si můžete odpočinout od veder a zároveň se seznámit s fascinujícím podmořským ekosystémem Rudého moře.

Mešita Abduláha Gúzí

Mešita Abduláha Gúzí je jednou z nejstarších mešit v Hurghadě. Její architektura je nádherná a interiéry jsou bohatě zdobené. Mešita patří k nejvýznamnějším památkám ve městě a její návštěva je nezapomenutelným zážitkem.

Sakkára

Sakkára je starověká nekropole a archeologická lokalita, ukrývající staroegyptskou pyramidu. Je to místo plné historie a tajemství, které přitahuje návštěvníky z celého světa. Vykopávky zde probíhají stále, a tak je možné být svědkem objevů nových artefaktů.

Pláže v Hurghadě

Hurghada je známá svými nádhernými plážemi s jemným pískem a křišťálově čistou vodou. Každá pláž má své kouzlo a nabídne vám odpočinek a relaxaci na slunci či možnost provozovat vodní sporty, jako je potápění nebo šnorchlování.

El Dahar

El Dahar je historická část Hurghady, kde se můžete ponořit do pravé egyptské atmosféry. Ulice zde jsou plné tradičních obchodů, restaurací a zajímavých stánků. Najdete zde i místní trhy, kde můžete nakupovat suvenýry.

Mešita Al Mina

Mešita Al Mina je dalším skvostným architektonickým skvostem Hurghady. Její věž dosahuje výšky více než 70 metrů, což z ní činí jednu z dominant města. Vstupní brána i interiér mešity jsou dokonale zdobené.

Chrám Medinet Habu

Chrám Medinet Habu je starověký egyptský chrám, který se nachází na Západním břehu Nilu. Je to jedna z nejzachovalejších a nejimpresivnějších egyptských památek a je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. Určitě stojí za návštěvu.

Stará pevnost v Hurghadě

Stará pevnost v Hurghadě je historická pevnost ležící na pobřeží Rudého moře. Je to fascinující místo, které nabízí nádherný výhled na moře a okolí. Pevnost je otevřená pro veřejnost a je v ní i malé muzeum.

Mahmya Island

Mahmya Island je oblíbeným turistickým cílem díky svým krásným plážím a mořskému dně vhodnému pro šnorchlování. Ostrov je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek v klidné atmosféře, daleko od ruchu města.

Plážový park Sindbad Aqua Park

Plážový park Sindbad Aqua Park nabízí zábavu a adrenalinové atrakce pro celou rodinu. Nachází se přímo u moře a nabízí bazény, skluzavky a restaurace. Je to skvělé místo pro strávení celého dne.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší čas navštívit Hurghadu?

Nejlepší čas pro návštěvu Hurghady je od října do května, kdy je zde příjemné teplé počasí.

Je v Hurghadě bezpečno?

Hurghada je bezpečnou destinací pro turisty, ale je vždy důležité dodržovat základní bezpečnostní doporučení.

Jak se dostat z letiště do centra Hurghady?

Z letiště do centra města se můžete dopravit taxíkem nebo autobusem. Doporučujeme si předem zjistit cenu za taxi, aby nedošlo k přeplatkům.

Je potřeba mít vízum pro vstup do Egypta?

Pro vstup do Egypta je potřeba mít platné vízum, které si můžete zakoupit přímo na letišti nebo v egyptském konzulátu ve vaší zemi.

Můžeme pít vodu z kohoutku?

Je lepší pít vodu balenou, aby nedošlo k možnému zažívacímu potížím kvůli rozdílné kvalitě vody.

Itineráře

Seznam míst