Italie 14 denni itinerar

Itálie – 14 denní itinerář

Program

Den 1

První den vaší cesty po Itálii začněte návštěvou Říma. Navštivte Koloseum, Vatikán s Bazilikou svatého Petra a Sixtinskou kaplí. Obědvat můžete v tradiční italské restauraci a večer si dopřejte procházku po římských ulicích.

Den 2

Esta je překrásné město na pobřeží Ligurského moře. Navštivte promenádu s pestrobarevnými domky, zapijte si aperitiv v místní kavárně a ochutnejte místní specialitu – focacciu.

Den 3

Pro lepší pochopení italské kultury navštivte Florencii, hlavní město Toskánska. Prohlédněte si Galerii Uffizi, Ponte Vecchio a katedrálu Santa Maria del Fiore.

Den 4

Cestu pokračujte do Benátek, města postaveného na vodě. Plavba gondolou po Canal Grande je nezapomenutelný zážitek. Navštivte také náměstí sv. Marka a Dóžecí palác.

Den 5

Po náročném dni ve Vatikánu si odpočiňte na pláži v Pise. Proslavená šikmá věž je turistickou atrakcí, kterou nemůžete vynechat.

Den 6

Cestování po Itálii pokračuje do Neapole. Navštivte historické centrum města, prozkoumejte ulici Spaccanapoli a ochutnejte nejlepší pizzu vůbec.

Den 7

Poslední den strávený v Itálii strávte v Miláně, módním hlavním městě. Navštivte gotickou katedrálu Duomo di Milano, obchodní galerii Vittorio Emanuele a zamiřte na nákupy do luxusních butiků.

Den 8

Po čtyřech dnech ve velkoměstech si odpočiňte v Toskánském venkovském sídle. Procházky vinicemi, ochutnávky místního vína a relaxace u bazénu vám poskytnou zasloužený odpočinek.

Den 9

Prozkoumejte okolí Sicílie na skútru. Projížďka kolem Etny, návštěva starověkých římských ruin a ochutnávka sicilských delikates vám umožní poznat autentickou stránku ostrova.

Den 10

Zamířete do Bologni, města známého svými historickými památkami a tradiční kuchyní. Navštivte univerzitu Bologna, dvětřicet kilometry dlouhé arkády a ochutnejte slavnou těstovinu Ragù alla bolognese.

Den 11

Vydáte se do Verony, města známého ze Shakespearovy hry Romeo a Julie. Navštivte slavnou arénu, Juliin dům a nevynechte návštěvu místní tržnice.

Den 12

Poslední den ve Venezii strávíte procházkou po městě. Navštivte místní trhy, galerie a ochutnejte venkovní kávu s výhledem na Grand Canal.

Den 13

Návrat do Říma vám umožní se podruhé ponořit do atmosféry tohoto úžasného města. Prolezte si Via Appia Antica, ochutnejte pravou italskou kávu a navštivte slavné fontány.

Den 14

Poslední den si udělejte nákupy v tradičních italských buticích a rozloučte se s Itálií při romantické večeři s výhledem na římské památky.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Itálie?
  Nejlepší období pro návštěvu Itálie je jaro (duben až červen) a podzim (září až říjen), kdy je počasí příjemné a turistická sezóna ještě není v plném proudu.
 2. Co si vzít s sebou na cestu po Itálii?
  Nezapomeňte na pohodlnou obuv, lehké oblečení, plavky a také krém na opalování, protože italské slunce může být velmi intenzivní.
 3. Je bezpečné cestovat po Itálii?
  Itálie je obecně považována za bezpečnou destinaci pro turisty, ale stejně jako v jiných velkých městech je třeba být obezřetný ohledně kapesních zlodějů a podvodníků.
 4. Jakou měnu používat v Itálii?
  V Itálii se platí eurem (EUR). Bankomaty jsou běžně dostupné a platební karty jsou obvykle přijímány ve většině obchodů a restaurací.
 5. Co ochutnat v italské kuchyni?
  Zkuste tradiční pizzy (zejména v Neapoli), těstoviny jako ravioli nebo lasagne, italské sýry a místní víno z Toskánska nebo Sicílie.

Seznam míst