Italie 5 nejlepsich potravin k ochutnani v lednici

Itálie – 5 nejlepších potravin k ochutnání v lednici

Obsah

Lednický zámek

Historický zámek, který je součástí Lednicko-Valtického areálu, je jedním z nejvýznamnějších stavebních památek v České republice. Stavba zámku probíhala v 17. a 18. století a v současnosti je otevřená veřejnosti jako muzeum. Navštívit ho můžete během celého roku a prohlédnout si zde expozice věnované historii a umění.

Minaret

Unikátní stavba v orientálním stylu postavená v 19. století na zámeckém ostrově v Lednici. Minaret sloužil jako rozhledna a zároveň dekorace okolní krajiny. Své jméno dostal podle minaretů v arabské architektuře. Při návštěvě Lednického zámku je možné si prohlídku minaretu přikoupit.

Lednicko-Valtický areál

Areál zahrnuje rozlehlou krajinu s množstvím historických staveb, zámků, parků a rybníků. Je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO a je ideálním místem pro procházky a cyklistiku. V areálu se nachází také mnoho restaurací a vinařství.

Chateau Valtice

Tento barokní zámek se nachází nedaleko Lednice a patří také k Lednicko-Valtickému areálu. Pro návštěvníky je otevřen prohlídkový okruh, který zahrnuje interiéry zámku a zámecký sklep s velkými sklepy a sýpkou. V létě se zde konají také různé kulturní akce a koncerty.

Muzeum aplikované archeologie

Ve Valticích můžete navštívit jedinečné muzeum aplikované archeologie, které se zaměřuje na zkoumání minulosti a vystavuje nalezené artefakty z doby kamenné až do středověku. Pro milovníky historie je to fascinující místo, které přibližuje minulost tohoto regionu.

Nejlepší vinařství

V okolí Lednice a Valtic najdete mnoho vinařství, která nabízí degustace vín a prohlídky vinic. Vinařství zde má dlouhou tradici a region je známý pro svá vína, zejména bílá vína. Nezapomeňte si přivézt domů lahodnou lahev.

Lednické rybníky

Rybníky ve východní části Lednicko-Valtického areálu jsou oblíbeným místem pro vodní sporty, koupání a rybaření v letních měsících. Na břehu najdete také pláže a rekreační areály, kde si můžete odpočinout a užít si příjemný den u vody.

Lednický park

Okolo zámku a v části Lednicko-Valtického areálu se rozkládá rozsáhlý park, který je vynikajícím místem pro procházky a pikniky. Park je plný vzácných dřevin a stromů a je ideálním místem k relaxaci a odpočinku v přírodě.

Fara sv. Anežky České

Tato barokní fara pochází z 18. století a je zajímavou památkou architektury. Nachází se nedaleko Lednického zámku a při procházce areálem můžete krásnou stavbu navštívit. Fara je obklopena malebnou krajinou s vinicemi a je výborným místem pro fotografování.

Pohorská vrchoviště

V okolí Lednice a Valtic se nachází několik chráněných pohorských vrchovišť, která jsou domovem mnoha vzácných druhů rostlin a živočichů. Místa jsou vhodná pro turistiku a pěší výlety, kde si můžete vychutnat krásu přírody a unikátní flóru a faunu.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší čas na návštěvu Lednice a Valtic?

Nejlepší období pro návštěvu je jaro a léto, kdy je krásně a příroda je v plném rozkvětu. V této době lze také využít venkovní aktivity a akce ve vinicích.

Je nutná rezervace prohlídky zámku a minaretu?

Rezervace není povinná, ale pro zajištění místa v prohlídkovém okruhu se doporučuje využít možnost online rezervace předem.

Kde se dá nejlépe ubytovat v Lednici?

V okolí zámku a v centru města najdete mnoho penzionů a hotelů různých cenových kategorií. Je vhodné si ubytování rezervovat včas, zejména v letních měsících.

Jsou prohlídky v anglickém jazyce k dispozici?

Ano, prohlídky jsou kromě českého jazyka k dispozici i v angličtině a vyžádat si můžete i průvodce hovořící jinými jazyky.

Je možné se ve městě dopravit bez vlastního automobilu?

Ano, veřejná doprava v okolí Lednice a Valtic je dobře zajištěná a najdete zde i cyklistické stezky, které vás provedou krásnou krajinou.

Itineráře

Seznam míst