Kerry 3 denni itinerar

Kerry – 3 denní itinerář

Den 1

V první den se zaměřte na návštěvu Killarney National Park. Tato oblast je známá svou úchvatnou přírodou a rozmanitými možnostmi pro turistiku a outdoorové aktivity. Nezapomeňte navštívit Muckross House and Gardens, který je historickým sídlem s krásnými zahradami a výhledy na jezero. Dále se vydejte k Torc Waterfall, malebné vodopády obklopené bujným lesem.

Den 2

V druhý den navštivte Dingle Peninsula, malebný poloostrov nabízející nádherné výhledy na skalnaté pobřeží a zelené pastviny. Zastavte se v městečku Dingle, kde můžete ochutnat tradiční irské pokrmy a pořídit si suvenýry. Pokračujte k Slea Head, nejzápadnějšímu bodu Evropy, a užijte si panoramatické výhledy na Atlantský oceán.

Den 3

V poslední den svého pobytu v Kerry navštivte Ring of Kerry, panoramatickou silnici kolem poloostrova s úchvatnými výhledy na moře a hory. Zastavte se v malých tradičních vesničkách, jako je Kenmare nebo Sneem, a pořiďte si suvenýry a ochutnejte místní kuchyni. Na závěr dne se vydejte k rušnému přístavu ve městě Killarney a užijte si večerní atmosféru.

Nejčastější dotazy turistů

  1. Jak se dostanu do Killarney National Park?
  2. Z centra města Killarney je možné se k parku dostat pěšky nebo můžete využít místní dopravu.

  3. Jak dlouho trvá projet Ring of Kerry?
  4. Celá trasa Ring of Kerry je dlouhá přibližně 180 km a doporučuje se na ni věnovat celý den.

  5. Kde se dá v Dingle ochutnat tradiční irské jídlo?
  6. V městečku Dingle najdete mnoho restaurací a hospod, kde si můžete vychutnat tradiční irské speciality, jako je guinness nebo rybí náčiní.

  7. Jsou v Killarney možnosti ubytování v blízkosti parku?
  8. Ano, v okolí Killarney National Park je řada hotelů, penzionů a ubytování na venkově.

  9. Je Ring of Kerry vhodný i pro cyklisty?
  10. Ano, Ring of Kerry je oblíbenou trasou pro cyklisty díky svým malebným výhledům a příjemnému terénu.

Seznam míst