Kosice Pestra kulturni metropole vychodu

Košice – Pestrá kulturní metropole východu

Obsah

  1. Katedrála svaté Alžběty
  2. Zpívající fontána
  3. Východoslovenské múzeum
  4. Hliníkové nádvoří
  5. Stará pekárna
  6. Tabaš Murals
  7. Východoslovenské divadlo
  8. Zoologická zahrada
  9. Krásna Hôrka
  10. Košice City

Katedrála svaté Alžběty

Katedrála svaté Alžběty je jednou z nejvýznamnějších památek města Košice. Postavena byla v gotickém stylu v 14. století a dodnes přitahuje turisty svou impozantní architekturou. Uvnitř katedrály můžete obdivovat bohatě zdobené stropní malby a nádherné vitráže.

Zpívající fontána

Zpívající fontána je unikátní atrakcí ve středu Košic, která kombinuje světelnou show s hudbou a vodními efekty. Každý večer se koná speciální program, kdy fontána začne „zpívat“ a tancovat podle rytmu hudby. Je to skvělé místo pro večerní procházku nebo relaxaci.

Východoslovenské múzeum

Východoslovenské múzeum je ideální pro milovníky historie a kultury. Zde naleznete bohaté sbírky archeologických nálezů, uměleckých děl a historických exponátů. Muzeum se nachází v centru města a nabízí zajímavé výstavy po celý rok.

Hliníkové nádvoří

Hliníkové nádvoří je moderní umělecká instalace, která se nachází v centru Košic. Tato unikátní památka kombinuje průmyslový design s uměleckými prvky a bývá často vyhledávaným místem pro fotografování. Navštivte toto místo a nechte se okouzlit originálním stylem.

Stará pekárna

Stará pekárna je kulturní centrum v Košicích, které se nachází v bývalé historické pekárně. Zde se konají různé kulturní akce, jako jsou koncerty, divadelní představení nebo výstavy. Pro milovníky umění je toto místo skvělou volbou pro strávení volného času.

Tabaš Murals

Tabaš Murals jsou umělecká díla v podobě nástěnných maleb, které zdobí budovy a zdi v centru Košic. Tyto barevné a originální grafitti jsou oblíbené jak u místních obyvatel, tak u turistů. Procházka kolem Tabaš Murals je skvělý způsob, jak poznat místní street art scénu.

Východoslovenské divadlo

Východoslovenské divadlo je významnou kulturní institucí v Košicích, kde se pravidelně konají divadelní představení, koncerty a další kulturní akce. Budova divadla je architektonickou památkou sama o sobě a stojí za to si ji prohlédnout zvenčí i uvnitř.

Zoologická zahrada

Zoologická zahrada v Košicích je ideálním místem pro rodinný výlet nebo relaxaci v přírodě. Zde naleznete širokou škálu zvířat z různých částí světa, jako jsou lvi, opice, sloni a mnoho dalších. Prohlídka zoo je skvělý způsob, jak strávit den v příjemném prostředí.

Krásna Hôrka

Hrad Krásna Hôrka je malebná a romantická památka nedaleko Košic. Tento gotický hrad je obklopen krásnou přírodou a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Pro milovníky historie je návštěva Krásné Hôrky nezapomenutelným zážitkem.

Košice City

Košice City je moderní nákupní centrum v centru města, kde najdete širokou nabídku obchodů, restaurací a zábavních možností. Ideální pro ty, kteří chtějí strávit odpoledne nakupováním, sledováním filmu nebo ochutnáváním místní kuchyně. Pro milovníky výletů do obchodních center nebo pro relaxaci je Košice City skvělou volbou.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší čas navštívit Košice?

Nejlepší čas k návštěvě Košic je na jaře a v létě, kdy je počasí příznivé a můžete si užít procházky po městě a výlety do okolí.

Co si vzít s sebou na výlet do Košic?

Doporučuje se mít s sebou pohodlnou obuv a oblečení vhodné do aktuálního počasí. Nezapomeňte také na fotoaparát, abyste mohli zachytit krásné okamžiky z cesty.

Kde se ubytovat v Košicích?

V Košicích najdete širokou nabídku ubytování od luxusních hotelů po levné hostely. Doporučujeme si vybrat ubytování v blízkosti centra města, abyste měli snadný přístup k hlavním památkám.

Jak se dostat do Košic?

Do Košic se můžete dostat autem, vlakem nebo autobusem. Město má dobrou dopravní dostupnost a je snadné se sem dostat z různých částí Slovenska i z okolních zemí.

Co ochutnat v Košicích?

V Košicích můžete ochutnat tradiční slovenská jídla, jako je halušky, bryndzové halušky nebo pirohy. Nezapomeňte také ochutnat místní pivo nebo víno.

Itineráře

Seznam míst v Košicích