Kutna Hora 3 denni itinerar

Kutná Hora – 3 denní itinerář

Program

Den 1

Vítejte v Kutné Hoře! První den si můžete užít prohlídku historického centra města, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Navštivte kostel sv. Barbory, který je symbolem města a kostel sv. Jakuba. Nezapomeňte se také projít po Stříbrné ulici a navštívit stříbrný důl, kde se můžete dozvědět více o historii těžby stříbra v této oblasti.

Den 2

Druhý den můžete zamířit do Sedlce, kde se nachází Kostnice a klášter. Kostnice je nezapomenutelným zážitkem díky své výzdobě ze lidských kostí. Po návštěvě Kostnice se můžete vydat k Vlašskému dvoru nebo na Vlašský dvůr, kde si můžete prohlédnout expozice o středověkém životě a řemesle v Kutné Hoře.

Den 3

Poslední den můžete strávit návštěvou chrámu Nanebevzetí Panny Marie a historického podzemí města. Kutná Hora je proslulá svými podzemními chodbami, které nabízí pohled do minulosti města. Po prohlídce podzemí si můžete udělat příjemnou procházku po městě a zakončit svou návštěvu ve městě slavnou restaurací nebo kavárnou.

Nejčastější dotazy turistů

  1. Je nutné si rezervovat vstupenky předem?
  2. Na většinu památek v Kutné Hoře není nutné si rezervovat vstupenky předem, ale v sezóně může být vhodné si předem zjistit otevírací dobu a vyhnout se frontám.

  3. Jak se dostanu z jednoho místa na druhé v Kutné Hoře?
  4. V Kutné Hoře se snadno dostanete pěšky mezi jednotlivými památkami. Pokud preferujete pohodlí, můžete využít také místní dopravu nebo taxi.

  5. Kde se dá nejlépe ubytovat v Kutné Hoře?
  6. V Kutné Hoře najdete různé možnosti ubytování od hotelů po penziony a apartmány. Doporučujeme si předem zarezervovat ubytování v centru města.

  7. Co je typické jídlo v Kutné Hoře?
  8. V Kutné Hoře si můžete vychutnat tradiční českou kuchyni v místních restauracích. Nezapomeňte ochutnat místní specialitu – stříbrný šmeker.

  9. Existují v Kutné Hoře nějaké turistické trasy?
  10. V Kutné Hoře najdete mnoho turistických tras, které vás provedou nejen historickým centrem města, ale i okolní přírodou a památkami.

Seznam míst