Londyn 7 denni itinerar

Londýn- 7 denní itinerář

Den 1

Příjezd do Londýna a ubytování. Doporučuji prozkoumat okolí ubytování a projít se kolem několika památek jako Tower Bridge, Tower of London nebo Tate Modern.

Den 2

Ráno navštivte Buckingham Palace a pozorujte střídání stráží. Poté přejděte k Big Ben a Houses of Parliament. Odpoledne si užijte procházku po královské zahradě Kensington Gardens a navštivte muzeum Victoria and Albert.

Den 3

Dopoledne strávěte v British Museum, kde se můžete seznámit s bohatou historií a kulturou světa. Odpoledne si udělejte procházku po Regent’s Park a navštivte známou ulici Oxford Street pro nákupy.

Den 4

Dnes zamířete do krásného parku Hyde Park, kde si můžete vychutnat piknik a procházku kolem jezera Serpentine. Poté navštivte muzeum Science Museum nebo Natural History Museum.

Den 5

Ráno věnujte návštěvě Tower of London, kde se nachází korunovační klenoty. Odpoledne navštivte Shard, kde si můžete vychutnat úžasný výhled na celý Londýn.

Den 6

Dopoledne navštivte Tate Modern, muzeum moderního umění, a procházku po mostě Millenium Bridge. Odpoledne strávěte v čínské čtvrti Chinatown a pak se podívejte na představení v divadle West End.

Den 7

Poslední den si dopřejte procházku po čtvrti Notting Hill a navštivte tržiště Portobello Road. Odpoledne si užijte krásný výhled z Londýnského oka a prožijte romantickou plavbu na řece Temži.

Nejčastější dotazy turistů

  1. Kde se nachází nejlepší pohledy na Londýn? Nejlepší výhledy na Londýn získáte z The Shard, Londýnského oka nebo Primrose Hill.
  2. Jaká je nejlepší forma dopravy v Londýně? V Londýně je ideální používat městskou hromadnou dopravu jako metro, autobusy nebo tramvaje.
  3. Jak dlouho strávit v British Museum? Doporučuje se věnovat muzeu minimálně půl dne, abyste si stihli prohlédnout hlavní expozice.
  4. Je nutné rezervovat vstupenky předem? Pro některá populární místa jako Tower of London nebo London Eye je doporučeno vstupenky rezervovat předem.
  5. Co si nechat právě v Londýně? Nezapomeňte ochutnat tradiční fish and chips, navštívit trhy Camden Market nebo Greenwich a projít se po ulici Carnaby Street.

Seznam míst