Los Angeles 14 denni itinerar

Los Angeles – 14 denní itinerář

Den 1: První kroky v LA

Po příletu do Los Angeles doporučujeme nejprve navštívit slavnou pláž Venice Beach, procházku krajinou Santa Monica a prozkoumat centrum města. Večer se můžete vydat do restaurace na slavné Sunset Boulevard a ochutnat místní kuchyni.

Den 2: Hollywood

Další den si určitě nenechte ujít slavný Hollywood s jeho Chodníkem slávy, promenádou Walk of Fame a výhledem na Hollywoodský nápis. Navštivte také Hollywoodský podhorský poutní kostel a vydejte se na prohlídku slavných filmových studií.

Den 3: Příroda v okolí LA

Věnujte tento den výletu do nedalekých hor Santa Monica Mountains, kde můžete podniknout pěší túru nebo se projet na koni. Navštivte také botanickou zahradu v San Pedru a prozkoumejte okolí Los Angeles.

Den 4: Disneyland

Dopřejte si jednodenní výlet do Disneylandu, který se nachází nedaleko Los Angeles. Užijte si zábavu ve slavném zábavním parku a ochutnejte chutné dobroty v místních restauracích.

Den 5: Ulice Rodeo Drive

V tomto dni se vydejte na nákupy do slavné ulice Rodeo Drive, kde najdete luxusní butiky a exkluzivní obchody. Prohlédněte si také Beverly Hills a okouzlete se luxusem a bohatstvím tohoto obvodu.

Den 6: Malibu a pláže

Navštivte v tomto dni slavné pláže v Malibu, ochutnejte čerstvé mořské plody v místních restauracích a užívejte si slunečního svitu na bílých písčitých plážích. Prozkoumejte také mola a nákupní centra v okolí.

Den 7: Umělecká čtvrť

V tomto dni se zaměřte na uměleckou čtvrť Los Angeles, kde najdete galerie, muzea a umělecké performance. Navštivte slavné umělecké instalace a ochutnejte místní kulinářské lahůdky v restauracích této čtvrti.

Den 8: Botanické zahrady

Pro tento den doporučujeme navštívit botanické zahrady v okolí Los Angeles, kde najdete exotické rostliny, květiny a stromy. Procházka zahradami vám poskytne relaxaci a odpočinek od rušného města.

Den 9: Plavba po zálivu

Prožijte tento den plavbou po zálivu Los Angeles, kde budete mít možnost vidět město z jiné perspektivy. Vydejte se na výletní loď a prozkoumejte pobřeží a okolí LA z moře.

Den 10: Kulturní památky

V tento den se zaměřte na kulturní památky Los Angeles, jako jsou historické budovy, kostely a muzea. Navštivte také místní trhy a pořiďte si suvenýry a sušenky.

Den 11: Outdoorové aktivity

V tento den si dopřejte outdoorové aktivity v okolí Los Angeles, jako jsou surfování na pláži, lyžování v horách nebo horská turistika. Prožijte adrenalinové zážitky a užijte si přírodní krásy Kalifornie.

Den 12: Útulky pro zvířata

V tomto dni se podívejte do útulků pro zvířata v okolí Los Angeles, kde najdete opuštěné a potřebující domov. Pomozte dobrovolníky s krmením a venčením zvířat a přispějte k péči o zraněné a nemocné tvory.

Den 13: Slavná hollywoodská signatura

Poslední den svého pobytu v Los Angeles strávte v Hollywoodu a podívejte se na slavnou hollywoodskou signaturu, která se vypíná nad městem. Udělejte si poslední fotky a vzpomínky na svou cestu do tohoto slavného města.

Den 14: Odlet

Po poslední snídani se vydějte na letiště a připravte se na odlet z Los Angeles. Přejeme vám příjemný let a budeme se těšit na vaši další návštěvu!

Nejčastější dotazy turistů:

1. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Los Angeles?

Nejlepší roční období pro návštěvu Los Angeles je jaro a podzim, kdy je počasí příjemné a stabilní.

2. Jak se dopravovat po Los Angeles?

V Los Angeles je doprava velmi dobrá, můžete využít místní autobusy, metra nebo si pronajmout auto.

3. Jaké jsou typické lahůdky v LA?

V Los Angeles si určitě vychutnejte místní tacos, sushi, burger a zdravé smoothie.

4. Jak si zajistit ubytování v Los Angeles?

V Los Angeles najdete širokou škálu ubytování od luxusních hotelů až po levné hostely a apartmány.

5. Jak se vyhnout turistickým pastem v LA?

Chcete-li se vyhnout turistickým pastem v Los Angeles, doporučujeme se vyhnout turistickým atrakcím v hlavní sezóně a raději se zaměřit na místní skryté poklady.

Seznam míst: