Madrid 3 denni itinerar

Madrid – 3 denní itinerář

Program

Den 1

V první den svého pobytu v Madridu si nenechte ujít návštěvu Královského paláce, který je jednou z největších královských rezidencí na světě. Poté se přesuňte do centra města k náměstí Puerta del Sol, kde naleznete známý sochu Medvěda se sochou jahodí. Večer si dopřejte večeři v jedné z mnoha tapas restaurací v čtvrti La Latina.

Den 2

Druhý den doporučujeme navštívit Prado Museum, které patří mezi největší a nejdůležitější umělecké muzea na světě. Poté se projděte po parku Retiro, kde si můžete vychutnat klidnou atmosféru a projít se okolo jezera. Večer si udělejte procházku po ulici Gran Vía, která je centrem nočního života v Madridu.

Den 3

V poslední den svého pobytu v Madridu navštivte stadion Santiago Bernabéu, domovský stadion fotbalového klubu Real Madrid. Pro milovníky fotbalu bude návštěva tohoto stadionu nezapomenutelným zážitkem. Po návštěvě stadionu si dopřejte nákupy na ulici Gran Via a ochutnejte tradiční španělskou paellu v jedné z mnoha restaurací v centru města.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Kde se nachází Královský palác v Madridu?
  Královský palác se nachází v centru Madridu na adrese Calle de Bailén, s/n, 28071 Madrid. Je otevřen pro veřejnost denně od 10:00 do 18:00.
 2. Je nutné si vstupenky do Prado Museum rezervovat předem?
  Ano, doporučujeme si vstupenky do Prado Museum rezervovat předem online, zejména v letních měsících, kdy je muzeum velmi navštěvované.
 3. Jak se dostat na stadion Santiago Bernabéu?
  Stadion Santiago Bernabéu je dobře dostupný metrem. Nejbližší stanice metra je Santiago Bernabéu na lince L10.
 4. Kde ochutnat tradiční španělskou paellu v Madridu?
  Tradiční španělskou paellu si můžete vychutnat například v restauraci La Barraca, která se nachází v blízkosti Plaza Mayor.
 5. Jak se pohybovat po Madridu?
  Madrid má velmi dobré spojení veřejnou dopravou včetně metra, autobusů a vlaků. Doporučujeme zakoupit si turistický lístek Madrid Card, který vám umožní neomezené cestování veřejnou dopravou po dobu vybraných dnů.

Seznam míst