Moskva 7 denni itinerar

Moskva – 7 denní itinerář

Den 1

V první den svého pobytu v Moskvě doporučuji navštívit Červené náměstí, které je jedním z nejznámějších historických náměstí na světě. Zde můžete obdivovat chrám Vasila Blaženého, Spasskou věž a Kapitol. Dále si nenechte ujít návštěvu Kremlu, který je historickým centrem města. Pro milovníky umění je zajímavou zastávkou Tretjakovská galerie.

Den 2

Druhý den můžete navštívit Velký kremlovský palác, který je největší budovou v Kremlu. Dále doporučuji procházku po Arbatu, což je historická ulice s množstvím obchodů, restaurací a suvenýrů. Večer si můžete užít představení v Moskevském divadle.

Den 3

V třetí den byste neměli vynechat návštěvu Muzea historie GULAGu, které mapuje temnou kapitolu sovětských dějin. Poté se můžete projet po řece Moskvě na lodi a získat úžasný výhled na město z vody.

Den 4

Čtvrtý den doporučuji navštívit Katedrálu Krista Spasitele, která je nejvyšší pravoslavný kostel na světě. Poté se vydejte do muzea Kosmonautiky, kde se dozvíte víc o ruském vesmírném programu. Večer si můžete zajít na večeři do tradční ruské restaurace.

Den 5

Pátý den si můžete udělat výlet do Muzea vodního potrubí, které je jedinečné muzeum zaměřené na vodu a historii kanalizace v Moskvě. Poté se můžete vydat do parku Gorkého, kde si můžete odpočinout v přírodě.

Den 6

Šestý den doporučuji návštěvu muzea Pushkina, které je věnované slavnému ruskému básníkovi Alexandru Sergejeviči Puškinovi. Poté se můžete projít po Bulvaru a obdivovat různé sochy a památky.

Den 7

V poslední den svého pobytu v Moskvě si dopřejte návštěvu Muzea východních zálepov, které představuje tradiční ruskou architekturu a kulturu. Pak se vydejte na nákupy do Gum obchodního domu, kde si můžete koupit tradiční ruské suvenýry.

Nejčastější dotazy turistů:

 1. Jaké je nejlepší období k návštěvě Moskvy?
 2. Nejlepší období k návštěvě Moskvy je jaro a podzim, kdy je zde příjemné počasí a méně turistů než v letních měsících.

 3. Jak se dostat z letiště do centra Moskvy?
 4. Nejjednodušší způsob je využít taxislužby nebo Aeroexpress vlak, který je rychlý a pohodlný.

 5. Co je typické ruské jídlo, které bych měl zkusit?
 6. Mezi typická ruská jídla patří borsch, pelmeni, bliny a kaviár.

 7. Musím mluvit ruštinou, abych se domluvil v Moskvě?
 8. V turistických oblastech se obvykle mluví anglicky, ale znalost základních frází ruštiny může být užitečná.

 9. Je bezpečné cestovat po Moskvě?
 10. Moskva je obecně bezpečné město, ale je důležité být opatrný s cennými věcmi a dodržovat základní bezpečnostní opatření.

Seznam míst:

 1. Červené náměstí
 2. Kreml
 3. Tretjakovská galerie
 4. Velký kremlovský palác
 5. Arbat
 6. Muzeum historie GULAGu
 7. Katedrála Krista Spasitele
 8. Muzeum Kosmonautiky
 9. Muzeum vodního potrubí
 10. Park Gorkého
 11. Muzeum Pushkina
 12. Bulvar
 13. Muzeum východních zálepov
 14. Gum obchodní dům