Navsteva Pernstynskeho namesti a prochazka historickym jadrem Pardubic

– Návštěva Pernštýnského náměstí a procházka historickým jádrem Pardubic

Program

Den 1

Vítejte v Hradci Králové! První den si užijte návštěvu Pernštýnského náměstí, které se řadí mezi nejkrásnější náměstí v České republice. Obdivujte historické budovy a zajděte si na kávu do místní kavárny.

Den 2

Druhý den se vydáme na procházku historickým jádrem Hradce Králové. Navštivte místní kostel, galerie a zajděte si na tradiční český oběd do restaurace ve městě.

Den 3

Poslední den můžete věnovat návštěvě dalších pamětihodností v Hradci Králové nebo si udělat výlet do okolí. Doporučujeme navštívit některý z okolních zámků nebo se projet na kole po krásné krajině kolem řeky Labe.

Nejčastější dotazy turistů

 1. Jak se dostanu do Hradce Králové?
  Hradec Králové má dobrou dopravní dostupnost z Prahy i dalších českých měst. Lze se sem dostat automobilem, vlakem nebo autobusem.
 2. Co si vzít s sebou na výlet do Hradce Králové?
  Doporučujeme pohodlnou obuv a oblečení, fotoaparát pro zachycení krásných památek a peníze na drobné vstupy či občerstvení.
 3. Kde se nejlépe ubytovat v Hradci Králové?
  V Hradci Králové najdete různé ubytovací možnosti od luxusních hotelů po levnější penziony či hostely. Doporučujeme si vybrat ubytování v blízkosti centra města.
 4. Co je dobré vědět před návštěvou Hradce Králové?
  Před návštěvou si zjistěte otevírací dobu pamětihodností, místních restaurací a další užitečné informace. Mějte také připravené dostatek hotovosti nebo platební karty.
 5. Je lepší návštěva Hradce Králové v létě nebo v zimě?
  Každá roční doba má své kouzlo, ale v létě si můžete více užít procházky po městě a výlety do okolí. V zimě se pak můžete těšit na vánoční trhy a sněhové radovánky.

Seznam míst