Olomouc Tajemstvi stredoevropskeho historickeho zivota

Olomouc – Tajemství středoevropského historického života

Obsah

1. Katedrála svatého Václava

Katedrála svatého Václava je jedním z nejvýznamnějších symbolů Olomouce. Tato gotická katedrála je domovem pro vzácné umělecké poklady, a je proto oblíbenou atrakcí pro návštěvníky města. Pro turisty je možné si prohlédnout katedrálu zevnitř i zvenku a věž nabízí nádherný výhled na panoráma města.

2. Horní náměstí

Horní náměstí je historickým centrem Olomouce a je obklopené barokními domy a paláci. Toto okouzlující místo nabízí mnoho restaurací, kaváren a obchodů, kde si návštěvníci mohou vychutnat místní kuchyni, nebo si zakoupit tradiční olomoucké sýry.

3. Univerzitní památky

Olomouc je známá městem univerzit a nabízí mnoho univerzitních památek, jako je například barokní budova univerzity nebo univerzitní zahrady. Pro milovníky vzdělání a historie jsou tyto místa nevynechatelná.

4. Olomoucký hrad

Olomoucký hrad je starobylá pevnost, která dnes slouží jako muzeum. Návštěvníci si zde mohou prohlédnout historické expozice a výstavy, a získat tak pohled do minulosti tohoto významného místa.

5. Česká podzemní cesta

Česká podzemní cesta je unikátní síť chodeb a sklepů pod historickým centrem Olomouce. Pro turisty je možné se zúčastnit prohlídky, během které se dozví zajímavosti o historii a fungování těchto podzemních prostor.

6. Olomoucké divadlo

Olomoucké divadlo je považováno za jedno z nejkrásnějších divadel v České republice. Pro milovníky divadla je zde možnost shlédnout různé divadelní představení a operní produkce.

7. Arcibiskupský palác

Arcibiskupský palác je impozantní barokní budova, která slouží jako sídlo olomouckého arcibiskupa. Toto místo je pro návštěvníky otevřené pro prohlídky, během kterých je možné se dozvědět o historii a významu tohoto paláce.

8. Olomoucký kraj

Olomoucký kraj nabízí krásnou krajinu a mnoho možností pro turistické výlety a outdoorové aktivity. Návštěvníci si zde mohou užít procházky po přírodě, cykloturistiku nebo jiné rekreační aktivity.

9. Mariánský sloup

Mariánský sloup je barokní sochařská památka, která je zapsána na seznamu UNESCO. Tento sloup je symbolem vděčnosti k Boží ochraně města během morové epidemie a je považován za jednu z nejceněnějších a nejkrásnějších památek v Olomouci.

10. Botanická zahrada

Botanická zahrada Olomouc je domovem pro mnoho druhů rostlin, stromů a květin z různých částí světa. Pro milovníky přírody je toto místo ideální pro relaxaci a prozkoumání různorodé flóry.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší čas navštívit Olomouc?

Nejlepší čas k návštěvě Olomouce je v létě, kdy je město plné festivalů a událostí, a kdy je také ideální počasí k prohlížení památek a pro výlety do okolní přírody.

Kolik dní bychom měli strávit v Olomouci?

Pro výlet do Olomouce je vhodné strávit zde alespoň 2-3 dny, abyste stihli navštívit všechny hlavní památky a také si užili místní atmosféru.

Itineráře

Seznam míst