Oman Klenot Arabskeho poloostrova plny prekrasnych scenerii

Omán – Klenot Arabského poloostrova plný překrásných scenérií

Obsah

Muscat

Muscat je hlavní město Ománu a má mnoho kouzelných míst k návštěvě, jako například Sultan Qaboos Grand Mosque, Royal Opera House, Muttrah Souq nebo Al Jalali a Al Mirani pevnosti.

Nizwa

Nizwa je historické město s nádherným pevností a tržištěm, kde lze zakoupit místní řemeslné výrobky a suvenýry. Nedaleko se nachází Nizwa Fort, který je otevřen turistům.

Salalah

Salalah je známá svými bílými plážemi a zelenými oázami. Je to ideální místo na odpočinek a relaxaci. Turisté by určitě měli navštívit chrám Sultan Qaboos a Museum of the Frankincense Land.

Jabal Akhdar

Jabal Akhdar, což v překladu znamená „Zelená hora“, je horská oblast nabízející malebné výhledy a trasy pro túry a turistiku. Můžete zde také navštívit různé farmy, kde pěstují různé druhy ovoce a zeleniny.

Wahiba Sands

Wahiba Sands je rozsáhlá poušť s dunami, které dosahují výšky až 100 metrů. Je to skvělé místo pro dobrodružné jízdy na písečných dunách a pro obdivování noční oblohy.

Ras Al Jinz

Ras Al Jinz je jedním z nejznámějších míst na světě, kde lze pozorovat hnízdění mořských želv. Na pláži je také umístěn výzkumný a vzdělávací center pro ochranu mořských želv.

Bahla

Bahla je město s UNESCO památkami, jako je Bahla Fort, který patří k nejvýznamnějším památkám Ománu. Je to také skvělé místo k nákupu tradičních ománských keramických výrobků.

Sur

Sur je bývalým centrem ománské loděnice a je známý svou loděnicí stavějící tradiční ománské dhow lodě. Kromě toho je zde také nádherná pláž a rybářské vesnice.

Duqm

Duqm je moderní přístavní město s nádhernými plážemi a malebnou pouštní krajinou. Je to skvělé místo na relaxaci a odpočinek daleko od turistických davů.

Jebel Shams

Jebel Shams je nejvyšší hora Ománu a nabízí impozantní výhledy do Grand Canyonu Ománu. Je to skvělé místo pro turistiku a skalní lezení.

Nejčastější dotazy turistů

Kdy je nejlepší čas navštívit Omán?

*Nejlepší období je od října do dubna, kdy jsou teploty mírné a příjemné. Letní měsíce mohou být velmi horké.*

Je třeba respektovat místní zvyklosti ohledně oblečení?

*Ano, místní zvyklosti je třeba respektovat. Vyhnete se konfliktům a budete respektováni.*

Je v Ománu bezpečno cestovat?

*Ano, Omán je považován za bezpečnou destinaci pro turisty. Ale jako všude je třeba dodržovat zdravý rozum a vyvarovat se rizikovým situacím.*

Je nutné mít vízum pro vstup do Ománu?

*Víza jsou povinná pro většinu národností. Informujte se na příslušném velvyslanectví nebo konzulátu před plánováním vaší cesty.*

Kolik dní bych měl/a plánovat na návštěvu Ománu?

*Ideální doba pro návštěvu Ománu je minimálně týden, abyste stihli vidět hlavní atrakce a zažili autentický ománský život.*

Itineráře

Seznam míst